جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۵:۰۳
 |  ۲۲/ دی/ ۱۳۹۵ - ۶:۰۲

برداشت روزانه ٢٧ میلیون مترمکعب گاز از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علیرضا عبادی اظهار کرد: یک سوم مقدار گاز برداشتی از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی در پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ شیرین سازی و بقیه به پالایشگاه فازهای ١۵ و ١۶ ارسال می شود.
وی افزود: هم‌اکنون به منظور تامین و افزایش توان گازرسانی به شبکه سراسری در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ١٨ میلیون متر مکعب از تولید این سکو از طریق خط لوله میان فازی برای فرآوری به پالایشگاه فازها ١۵ و ١۶ ارسال و ٩ میلیون متر مکعب بقیه هم در ردیف نخست شیرین سازی فازهای ٢٠ و ٢١ فراوری و به خط سراسری تزریق می‎شود.
به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، مجری فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی ادامه داد: تلاش ویژه‎ای برای آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی تا نیمه بهمن ماه در حال اجراست که در پی آن همه تولیدات سکوی فاز ٢١ به‎وسلیه ردیف نخست و سوم پالایشگاه این فازها فرآوری و به خط سراسری ارسال می‌شود.
عبادی گفت: پیش بینی می شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ٢١ و ٢٠ تا دو ماه دیگر به‎طور کامل بازیابی شود و در مدار تولید قرار گیرد.
وی یادآور شد: تا پایان امسال ردیف‎های دوم و چهارم شیرین سازی فازهای ٢١ و ٢٠ پارس جنوبی، پس از عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی فاز ٢٠ آماده تولید گاز می‎شوند.
هدف از توسعه فاز ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تولید روزانه ۵٠ میلیون متر مکعب گاز شیرین و تصفیه شده برای تامین نیاز مصارف داخلی، تولید روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴٠٠ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون و ۵٠ تن گاز مایع و یک میلیون تن گاز اتان به منظور تامین خوراک صنایع پتروشیمی است.
انتهای پیام/

[ad_2]

منبع : برای مشاهده کلیک نمایید…

بازنشر : مجله تفریحی تازه نیوز

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp


مطالب جالب و خواندنی
اخبار حوادث
سبک زندگی
آشپزی
اخبار خودرو
اخبار فیلم ها
اخبار دانشگاه ها
اخبار گیم ها
تبلیغات
آخرین نوشته ها
آمار بازدید:

بازدید امروز: 171 بازدید

بازدید دیروز: 1522 بازدید

بازدید کل : 330390 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر