جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۵:۰۱
 |  ۲۲/ دی/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

بانوان می‌توانند خط‌شکن مواجهه با تحریم‌ها باشند

[ad_1]

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در آیین گشایش پنجمین جشنواره تسنیم گفت: بانوان می‌توانند در مواجهه با تحریم‌ها خط‌شکن باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی عبداللهی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در آیین آغازین پنجمین جشنواره مد و لباس تسنیم با اظهار امیدواری در خصوص رونق فعالیت‌های مختلف برای توانمندسازی بانوان گفت: امیدواریم شاهد رونق و فعالیت‌های مختلف در خصوص توانمندسازی بانوان تهران باشیم و فعالیت‌های انجام شده در این زمینه کار بسیار پسندیده‌ای است. 

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تسنیم گفت: اهمیتی که برگزاری این نمایشگاه و نمایشگاه‌های اینچنینی دارد به خوبی در موقعیت شهر و شهرنشینی امور بانوان در شهر حجاب، عفاف و … خود را نشان می‌دهد. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران مد و لباس ایرانی، اسلامی را یکی از دستاوردهای مهم نمایشگاه دانست و افزود: علاوه بر دستیابی به مد و لباس ایرانی، اسلامی توسعه فرهنگ حجاب و عفاف و فرهنگ توانمندسازی بانوان در محلات با محوریت بانوان سرپرست خانوار از دستاوردهای این نمایشگاه است.

عبداللهی تاثیر این نمایشگاه در نقش بانوان را در خانواده مورد تاکید قرار داد و گفت: زنان و بانوان در خانواده چه نقشی دارند و چه نقشی می‌توانند ایفا کنند. این موضوع را به خوبی می‌توان در اقتصاد مقاومتی و در خانواده‌ها مشاهده کرد. اینگونه نمایشگاه‌ها می‌توانند موضوع قناعت و اقتصاد مقاومتی در خانواده را دست‌یافتنی کنند و از اسراف و زیاده‌روی در خانواده‌ها جلوگیری کنند. 

وی همچنین در خصوص تولید چادر و مانتو و ضرورت توجه به مدهای مناسب گفت: اگر به موضوع چادر و مانتوهایی که استفاده می‌شود به صورت کلاسیک نگاه کنیم دیگر مد در این لباس‌ها جایگاهی ندارد اما نمایشگاه‌های اینچنینی میتواند با ارائه مدهای مناسب موجب شود حجاب در جامعه گسترش یافته و البته این مد خود نیازمند شاخص‌های خاص برای ارائه است. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران همچنین در خصوص نقش بانوان در اقتصاد جامعه گفت: بانوان می‌توانند خط‌شکن در مواجهه با تحریم‌ها باشند و تولیدات داخلی را با اهمیت دادن به اقتصاد داخلی می‌توان با کمک نمایشگاه‌ها ترویج کرد. 

عبداللهی همچنین یکی دیگر از دستاوردهای این نمایشگاه دستیابی به شعار شهرداری با عنوان نهاد اجتماعی دانست و تاکید کرد امروزه دیگر شهرداری تنها یک نهاد خدماتی نیست بلکه یک نهاد اجتماعی است.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

منبع : برای مشاهده کلیک نمایید…

بازنشر : مجله تفریحی تازه نیوز

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp


مطالب جالب و خواندنی
اخبار حوادث
سبک زندگی
آشپزی
اخبار خودرو
اخبار فیلم ها
اخبار دانشگاه ها
اخبار گیم ها
تبلیغات
آخرین نوشته ها
آمار بازدید:

بازدید امروز: 170 بازدید

بازدید دیروز: 1522 بازدید

بازدید کل : 330389 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر