جهانگیری: آموزش‌وپرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کرد

معاون اول رییس‌جمهوری با بیان این که جامعه بیشترین اعتماد را به معلمان دارد، گفت: آموزش‌وپرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری صبح سه شنبه در بازدید از یکی از مدارس منطقه شهر تهران اظهار داشت: کرونا باعث شد مدارس ۱۵ روز زودتر از سال‌های گذشته بازگشایی شوند.

وی افزود:‌ ویروس کرونا سراسر دنیا را فراگرفته و تمام کشورها با آن درگیر هستند و هر کشوری با بضاعتی که دارد با آن برخورد می‌کند. امید است با تدابیری که اندیشیده شده، این بیماری را پشت سر بگذاریم.

معاون اول رییس جمهوری با یادآوری مجاهدت‌هایی که کادر درمان کشور در این دوره از خود نشان دادند، خاطرنشان کرد: کادر پزشکی با تمام توان به میدان آمدند، مردم هم خیلی خوب همراهی کردند که نمونه‌ای از این همراهی‌ها برگزاری آیین ۱۳ به‌در امسال بود که حاکی از فرهنگ بالای جامعه داشت.

جهانگیری ادامه داد: در ایام عزاداری‌های ماه محرم و عاشورا، حضور گسترده در آیین‌ها جزو فرهنگ ایران و شیعه است، اما امسال مردم همان کاری را انجام دادند که رهبر معظم انقلاب فرمودند. بنابراین این فرهنگ نهادینه شد که مراسم انجام دهیم، اما پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنیم.

وی اظهار داشت: با اعتمادی که جامعه به معلمان دارد مطمئن هستم معلمان می‌توانند از عهده استمرار آموزش ها در این ایام به‌خوبی برآیند. امروز جامعه بیشترین اعتماد را به معلمان دارد و به همین واسطه است که جگرگوشه خود را به معلم می‌سپارد و اعتماد می‌کند. البته این اعتماد مسئولیت آموزش‌وپرورش را خیلی سنگین می‌کند لذا علاوه بر وظایف هرساله مسئولیت بهداشت و سلامت دانش آموزان نیز به آن اضافه‌ شده است.

وی ادامه داد: مطمئنم مدیران مدارس هم خود را جای والدین دانش‌آموز قرار می‌دهند و از فرزندانشان به‌خوبی مراقبت می‌کنند.

معاون اول رییس‌جمهوری تاکید کرد: آموزش‌وپرورش در ایام شیوع ویروس کرونا خیلی قوی کار کرد؛ لذا از تلاش‌هایی که در این مدت انجام ‌شده، تشکر می‌کنم.

جهانگیری بابیان اینکه آموزش‌وپرورش برای ارائه آموزش‌ها سه روش ارائه کرد، اظهار داشت: شبکه شاد مبتنی بر آموزش‌های مجازی و اینترنت است که خوشبختانه اینترنت آن را نیز رییس‌جمهوری رایگان اعلام کرد.

وی در باره روش‌های دوم و سوم در مورد آموزش‌های ایام کرونا نیز گفت: مدرسه تلویزیونی و آموزش حضوری دو روش دیگری هستند که خانواده‌ها مخیرند یکی از سه روش را برای فرزندشان انتخاب کنند. همچنین همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند به آموزش‌وپرورش در این مسیر کمک کنند تا آموزش‌وپرورش دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشد.

معاون اول رییس جمهوری صبح امروز با حضور در مدرسه دکتر حافظی در منطقه ۱۰ تهران از روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.