پیش‌بینی قیمت طلا برای فردا سه‌شنبه ۱۵ تیر

محمدولی عقیده دارد بخاطر تعطیلی بازارها به دلیل شیوع کرونا و کاهش داد و ستدها، اگر نرخ ارز نوسان زیادی را ثبت نکند قیمت‌ها نوسان زیادی را نخواهد داشت.

به گزارش تازه‌نیوز، انس جهانی طلا در بازار امروز با افزایش همراه بود و به ۱۷۹۱ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار به دلیل کاهش قیمت دلار با کاهش همراه بود و به قیمت یک میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید.

بازار طلا داخلی به دلیلی شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است و داد و ستد به حداقل خودش رسیده اما قیمت‌ها در بازار امروز به دلیل کاهش نرخ ارز با روند نزولی همراه بود.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به کاهش قیمت‌ها در بازار امروز اشاره کرد و توضیح داد: با وجود افزایش انس جهانی طلا، در بازار امروز نرخ ارز در بازر داخلی نزولی بود و به همین دلیل قیمت طلا و سکه روند کاهشی را ثبت کردند.

محمدولی به تعطیلی بازارها به دلیل کرونا اشاره کرد و گفت: تعطیلی بازارها عرضه و تقاضا را کاهش داده است و روند قیمت‌ها تنها بر اساس نرخ ارز و انس جهانی مشخص می‌شوند. قیمت دلار امروز کانال ۲۵ هزار تومان را از دست داد و وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد در نتیجه قیمت طلا و سکه در بازار امرور روند نزولی را طی کردند.

رئیس اتحادیه طلا درباره آینده بازار طلا اعتقاد دارد چون بازار داخلی تعطیل است و داد و ستد انجام نمی‌شود، نمی‌توان روند قیمت‌ها را به درستی بررسی و تحلیل کرد در نتیجه اگر روند نرخ ارز کنترلی باشد و نوسان زیادی را نداشته باشد قیمت‌ها ثابت باقی می‌ماند.

او ادامه داد: اگر روند کاهشی قیمت دلار ادامه داشته باشد با وجود نبود عرضه و تقاضا در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه به دنبال آن کاهشی خواهد بود.

اقتصادنیوز نوشت: روند آتی قیمت طلای جهانی نامشخص است، این مسئله باعث شده است فعالان بازار سکه با احتیاط رفتار کنند، این رفتار محتاطانه به صورت کوچک شدن اندازه حباب سکه و پایدار شدن سطح تقاضا نمود پیدا کرده است.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

سکه امامی روز گذشته تحت تاثیر افزایش قیمت دلار بالای ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت، اما نتوانست این مرز را حفظ کند. در پایان معاملات روز گذشته قیمت سکه ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود. سکه در شروع معاملات امروز مرز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را نیز از دست داد و روی ۱۰ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان قرار داشت.

سطح تقاضا در بازار سکه پایدار است

قیمت طلای جهانی در ساعات ابتدایی معاملات امروز روند افزایشی را دنیال کرد و در ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه صبح به وقت ایران روی ۱۷۹۰ دلار قرار داشت. در نتیجه افت قیمت سکه احتمالا تحت تاثیر کاهش قیمت دلار اتفاق افتاد.

قیمت دلار در ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه صبح به وقت ایران ۲۵ هزار و ۹۰ تومان بود. با این حساب اندازه حباب سکه ۰٫۵۳ درصد و اختلاف ارزش ذاتی و واقعی سکه تنها ۵۶ هزار تومان به دست می‌آید. نزدیک بودن قیمت سکه به ارزش ذاتی‌اش را می‌توان به نشانه‌ای از پایدار بودن سطح تقاضا در این بازار تعبیر کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.