شمار قربانیان کرونا در جهان از ۴ میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۴ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۱۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۹ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۳۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۲۵ هزار و هند با بیش از ۴۰۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۳ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۳ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۸ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۱ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۱۰۹ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۶ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۲ هزار، اندونزی با بیش از ۶۱ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۳۶۱ مبتلا، ۶۲۱ هزار و ۳۳۵ قربانی

۲.هند: ۳۰ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۹۳۲ مبتلا، ۴۰۳ هزار و ۳۱۰ قربانی

۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۵۲۵ هزار و ۲۲۹ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۸۶ هزار و ۹۹۹ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۹۷ قربانی

۵ . روسیه: پنج میلیون و ۶۳۵ هزار و ۲۹۴ مبتلا، ۱۳۸ هزار و ۵۷۹ قربانی

۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۶۴ مبتلا، ۴۹ هزار و ۹۵۹ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۹۳۰ هزار و ۵۳۴ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۲۳۱ قربانی

۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۵۵۲ هزار و ۷۵۰ مبتلا، ۹۶ هزار و ۵۲۱ قربانی

۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۶۱ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۴۶۶ قربانی

۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۳ هزار و ۷۹۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۸۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا،اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی،اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، کانادا،عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.