وزیر صمت: از شرایط سخت کنونی اقتصاد عبور خواهیم کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک اصناف و فعالان اقتصادی، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور خواهیم کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان،  علیرضا رزم‌حسینی  در دیدار با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تاریخ ایران، هیچگاه نقش‌آفرینی اصناف و بازاریان در مقاطع مختلف پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را فراموش نخواهد کرد، گفت: حضور اصناف در مقاطع مختلف و حساس کشور در نقش یک پشتیبان‌کننده، همواره ماندگار و درخشان بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشراف کامل به این جایگاه و نوع نقش‌آفرینی، حامی این قشر عظیم خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، حضور اصناف و تشکل‌های مختلف بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها را یک الزام دانست و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه‌های مختلف، نشست‌های بسیاری را با بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری غیردولتی برگزار می‌کند تا بتواند تصمیماتی را اتخاذ نماید که مبتنی بر خردورزی و کار کارشناسی باشد و در نهایت به نفع تولید و اشتغال کشور تمام شود.

وی تصریح کرد: امروز کشور در شرایط خاصی به سر می‌برد که همه باید دست به دست هم داده و تلاش کنند تا از مشکلات عبور نمایند؛ این در حالی است که باید باور کنیم که در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفته‌ایم و متناسب با آن، ابزار‌های دفاعی را به کار بندیم؛ البته هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه، مداخله نیست؛ بلکه استفاده حداکثری از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های این حوزه است.

به گفته رزم حسینی، هیچ یک از واحد‌های صنفی علاقمند به خرید کالا‌ها با قیمت بالا نیستند تا بتوانند به راحتی اجناس خریداری شده را به فروش رسانده و گردش مالی داشته باشند؛ در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد؛ پس به طور قطع اصناف مدافع گرانی نخواهند بود؛ چراکه در گرانی هم خریدار و هم فروشنده ضرر می‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی کامل تمامی بخش‌های مرتبط وزارت صنعت، معدن و تجارت با جامعه صنفی کشور خاطرنشان کرد: باید مسیر را برای حضور هر چه بیشتر اصناف در اقتصاد فراهم کرد و در حوزه کنترل قیمت و نظارت بر بازار از توان حداکثری آن‌ها بهره گرفت؛ این در حالی است که در شرایطی قرار داریم که روز به روز سفره مردم کوچکتر شده و هم دولت و هم جامعه صنفی کشور اعم از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان، باید دست به دست هم دهند و ثبات را به بازار برگردانند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: گرانی ناشی از افزایش شاخص‌های کلان اقتصادی وجود دارد، اما ثبات مهمتر از آن است که باید هر چه سریعتر به بازار‌های مختلف برگردد و این خواسته رئیس جمهور است.

وی تصریح کرد: نگاه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که با همیاری هم، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور کرده و شرایط با ثبات‌تری را تجربه کنیم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.