حاجی میرزایی: سال تحصیلی جدید با تاکید بر اصل سلامتی دانش‌آموزان آغاز شد

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: سال تحصیلی جدید را با تأکید بر سه اصل سلامتی، آموزش همه دانش‌آموزان و توجه به نگرانی اولیا آغاز کردیم.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی صبح روز سه شنبه در حاشیه بازدید از سه مدرسه در منطقه ۱۰تهران که با حضور معاون اول رییس‌جمهوری انجام شد و در دیدار صمیمی با معلمان و کارکنان دبستان حافظی، اظهار داشت: سال تحصیلی جدید را با ۱۴میلیون ۷۰۰هزار دانش‌آموز آغاز کردیم.

وی افزود: سال تحصیلی جدید را با تأکید بر چند اصل آغاز کردیم؛ اصل اول سلامتی است، لذا پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار دادیم و بر اجرای آن نظارت می‌کنیم. بنابراین از مدیران، معلمان و خانواده‌ها خواستیم تا در همه شرایط پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اصل دوم این است که همه دانش آموزان آموزش‌ها را دریافت کنند؛ به‌گونه‌ای که هیچ‌کس از آموزش‌ها محروم نشود.

حاجی میرزایی درباره اصل سوم گفت: سومین اصلی که موردتوجه قرار دادیم این بود که خانواده‌ها نگران سلامتی و آموزش فرزندانشان هستند، لذا اصل سوم توجه به نگرانی اولیا است.

وی افزود: برای مسئله کرونا در تمام دنیا هم راه‌حل مشترک و واحدی وجود ندارد؛ زیرا شرایط در کشورها متفاوت است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شرایطی را پیش‌بینی کردیم که آموزش تداوم داشته باشد، شبکه شاد را با ظرفیت‌های جدید فعال کردیم؛ لذا امکانات جدیدی را در این شبکه قراردادیم؛ از جمله ارتباط تصویری بین معلم و شاگرد، حضور و غیاب دانش آموزان و محتوای کتب درسی در شبکه شاد بارگذاری شد. آموزش‌ها نیز به‌صورت زنده در این شبکه ارائه می‌شود.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش‌های مستقیم، سه شبکه تلویزیونی نیز آموزش‌ها را ارائه می‌دهند. در یک ابتکار آموزش‌های ویژه ناشنوایان نیز ارائه می‌شود.

وی از پوشش بیش از ۹۷ درصدی شبکه‌های تلویزیونی در سراسر کشور خبر داد و افزود: برای رفع مشکل ارتباط یک‌طرفه تلویزیون در آموزش‌ها، از طریق شبکه شاد عمل کردیم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: تأکید می‌کنم جایگزین آموزش‌های حضوری وجود ندارد؛ زیرا کودکان با حرکت در فضای مدرسه ظرفیت‌های ذهنی آنها افزایش می‌یابد. نگرانی‌های اولیا از دوری دانش آموزان از مدرسه کمتر از نگرانی از ویروس کرونا نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.