وزیر دفاع: نیروهای مسلح عنصر اصلی قدرت آفرینی و پشتوانه پیشرفت کشور در همه عرصه ها هستند

وزیر دفاع گفت: نیروهای مسلح مایه دلگرمی و اعتماد به نفس ملی و خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی در دریای طوفانی و مواج هجمه های استکبار هستند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در نشستی با فرماندهان ارشد نظامی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی  استان خراسان رضوی که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور مدیران عامل سازمان های وزارت دفاع در مشهد مقدس برگزارشد با تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین(ع)  و درود به روان پاک همه شهیدان عرصه دفاع از وطن اظهار داشت: ریشه های امنیت امروز ایران اسلامی مرهون خون شهیدان و جانبازان، ایثارگران و آزادگانی است که اجازه ندادند ذره ای از خاک ایران در اشغال متجاوز بماند و با جانفشانی و شجاعت بی بدیل خود،  از خاک و حیثیت سرزمین ایران جانانه دفاع کردند.

امر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه طی دو جنگ جهانی اول و دوم، کشور ایران علی رغم بی طرفی مورد تجاوز قرار گرفت و قحطی و سختی های های زیادی دامنگیر مردم شد افزود: علت عقب نشینی ایران در آن دوران وجود حاکمانی دست نشانده، بی تدبیر و بی خردی بود که از سر استیصال و نداشتن قدرت اعلام بی طرفی کردند.

وی با بیان موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: قرار گیری ایران در منطقه غرب آسیا و شرایط جغرافیایی این کشوربه گونه ای است که به سبب دارا بودن منابع نفت، گاز، انرژی ، آبراه ها و ثروت های مولد همواره مورد طمع دشمنان خواهد بود و این موضوع نشانگر آن است که ما همواره باید بر قدرت  دفاعی و اقتدار ملی خود بیافزاییم.

وزیر دفاع کارنامه دفاع مقدس در تاریخ ایران را یک سند پر افتخار و غرور آمیز عنوان کرد و گفت: تجربه دفاع مقدس به سبب وجود رادمردان و انسانهای تربیت یافته ی مکتب تشیع  و همچنین وجود رهبری مقتدر، شجاع و الهی،  به استکبار جهانی و نظام سلطه نشان داد که ایران متجاوز را فقط دفع نمی کند بلکه او را دنبال، تعقیب و تنبیه می کند و این فرهنگ با الگوی دفاع مقدس در وجود ملت ایران نهادینه شد.
وی در همین زمینه تاکید کرد: هر کس در ذهن خود نسبت به این سرزمین مقدس گمانی بد، تعدی و تجاوز کند ملت ایران اسلامی همچون هشت سال دفاع مقدس متجاوزان و بدخواهان را تنبیه خواهند کرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز علی رغم تحریم های ظالمانه و شکننده علیه ملت ایران از امنیت پایدار برخورداریم گفت:  تعامل و ارتباط تنگانگ نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس و در عملیات هایی همچون ثامن الائمه(ع) به منصه ظهور رسید و امروز پس از گذشت 40 سال از آن دوران، این تعامل و ارتباط گسترده ، نیروهای مسلح را تبدیل به قدرتی واحد و پولادین کرده است .

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه نشست های مشترک با فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح گامی اساسی در راستای پیشرفت های دفاعی کشور قلمداد می شود گفت:  تعامل نیروهای مسلح و وزارت دفاع به گونه‌ای پایه‌ریزی شده است تا مدیران ارشد وزارت دفاع از نزدیک بتوانند اثربخشی دستاوردها و محصولات تولیدی خودشان را در صحنه عملیات و رزم ملاحظه کنند؛ لذا از این روی نظرات و دیدگاههای فرماندهان عرضه رزم برای مدیران صنعت دفاعی یک هدیه و نقطه ای عطفی برای بهتر شدن کیفیت تسلیحات راهبردی و محصولات وزارت دفاع تلقی می‌شود.

وزیر دفاع  با بیان اینکه  نیروهای مسلح در کنار ملت بزرگ ایران عنصر اصلی  قدرت آفرینی و پشتوانه پیشرفت های کشور در همه عرصه ها هستند گفت: نیروهای مسلح  مایه دلگرمی و  اعتماد به نفس ملی و خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی در دریای طوفانی و مواج هجمه های استکبار هستند.

گفتنی است در این جلسه  فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان خراسان   رضوی نظرات  و دیدگاه های خود را در راستای هر چه بهتر شدن بنیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران و افزایش سطح همکاری ها با وزارت دفاع مطرح کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.