سود سهام عدالت سوخت شد؟

تاکنون طی دو مرحله سود سهام عدالت برای مشمولین این سهام واریز شده است اما برخی از سهامداران هنوز موفق به دریافت سود سهام عدالت خود نشده اند و این سود برای آن ها واریز نشده است. این سهامداران چگونه پیگیر عدم واریز سود سهام عدالت خود شوند؟

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از گسترش‌نیوز، سود سهام عدالت برای سال ۹۸ طی دو مرحله تاکنون واریز شده است و سهامداران سهام عدالت بخشی از سود خود را در پایان سال ۹۹ دریافت کردند و بخش دیگری از آن را نیز در همین تیرماه واریز شد. در مجموع تاکنون ۹۰ درصد سود سهام عدالت برای سهامداران واریز شده است، اما در این بین برخی از مشمولین سهام عدالت هنوز واریزی نداشتند.

از این رو، برخی از سهامداران سهام عدالت در بخش صدای سهامدار نبض بورس از خبرنگاران این سایت خواستند که پیگیر دلیل عدم واریزی سود سهام عدالت آن ها و نحوه پیگیری باشند.

چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟

مهدی نعمتی، مدیر روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) درباره دلیل عدم واریز سود برای برخی از سهامداران گفت: به طور کلی بانک‌ها نمی‌توانند سود سهام عدالت را برای افرادی که شماره شبای آن‌ها صحیح نیست، حساب مشترک یا ارزی ارائه کرده ‎اند و یا حساب راکد و غیر فعال و مسدود دارند واریز کنند.نعمتی در ادامه افزود: افرادی که برایشان سود مرحله اول نیز واریز نشده است، قطعا مشکل شماره حساب بانکی دارند.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای افرادی که حساب آنان فعال است و مشکلی از لحاظ سیستم بانکی ندارند، سود به طور کامل واریز شده است.

سود سهام عدالت سوخت شد؟

نعمتی در پاسخ به این پرسش گفت: سهامداران عدالت نگران نباشند و این سود برای هر فرد واجد شرایط محفوظ است.

سهامداران چگونه پیگیر مشکل عدم واریز سود باشند؟

نعمتی در رابطه با این سوال که افراد از کجا می‌توانند پیگیر مشکلات عدم واریز سود سهام عدالت خود باشند؟ بیان کرد: افرادی که سود برایشان تاکنون واریز نشده است، در ابتدا می‌توانند به سایت سهام عدالت به آدرس www.sahamedalat.ir مراجعه کنند و وضعیت خود را ملاحظه کنند. اگر مشکل حل نشد می‌توانند با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

نعمتی در پایان تصریح کرد: اگر از را‌ه‌های گفته شده نیز مشکل حل نشد، افراد می‌توانند به کارگزاری و بانک‌ها‌ی خودشان مراجعه کنند و پیگیر وضعیت دریافت سودشان باشند.

۱ نظر
  1. بهرام

    چرا سهام عدالت متوفیان ما را نمی‌دهند؟ ما ورثه متوفیان مون هستیم و حق قانونی و شرعی ماست. خدایا ما را ازین دزدان رهایی بخش…

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.