جمعیت حاضر در آرامگاه فردوسی دعوت به ترک این محل شدند

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان ‌رضوی از جمعیت دوستداران مرحوم شجریان در محل آرامگاه فردوسی، خواستار ترک این محل تا زمان مراسم خاکسپاری شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، محمدرضا محمدی ظهر جمعه با حضور در جمع مردم در این محل خطاب به عموم آنها گفت: لطفا با توجه به خطر جدی سرایت ویروس همه‌گیر کرونا و مشخص نبودن زمان مراسم خاکسپاری پیکر مرحوم شجریان از ادامه حضور در این محل خودداری کرده و به منازل برگردید.

وی افزود: بطور قطع و بهنگام زمان دقیق خاکسپاری پیکر استاد مرحوم شجریان اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: پیکر مرحوم به مشهد وارد شده اما خانواده ایشان هنوز به مشهد نرسیده‌اند.
وی گفت: منتظر ورود خانواده مرحوم به مشهد هستیم تا نشستی برگزار و برنامه و زمان مراسم خاکسپاری مشخص شود.
محمدی افزود: به محض مشخص شدن برنامه تدفین، موضوع از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود زیرا بطور مسلم بدون حضور شما مردم این اتفاق رقم نخواهد خورد.
وی گفت: سپاسگذار این همه ابراز ارادت به جامعه بزرگ موسیقی هستیم و خواهش می‌کنیم با توجه به وضعیت شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و برای اینکه اذیت نشوید به منازل بازگردید، بطور حتم اطلاع‌رسانی لازم از طریق رسانه‌های گروهی و فضای مجازی صورت می‌گیرد.
هواپیمای حامل پیکر مرحوم محمدرضا شجریان حوالی ساعت ۱۱ پیش از ظهر امروز ۱۸ مهر ماه در فرودگاه مشهد به زمین نشست. پیکر مرحوم در محوطه آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و جوار مقبره شاعر معاصر همشهر وی “مهدی اخوان‌ثالث” به خاک سپرده خواهد شد.
استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان “خسرو آواز ایران” یاد می‌شود پس از تحمل دوره طولانی بیماری پنجشنبه شب در سن ۸۰ سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت.
آن مرحوم سالها از بیماری ریه رنج می‌برد و طی روزهای اخیر به دلیل مشکلات ریوی و تنفس ناپایدار، افت فشار خون و افت سطح هوشیاری در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده بود.
مرحوم شجریان زادهٔ اول مهر ۱۳۱۹ در مشهد، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس ایران زمین و نامزد ۲ جایزه گِرمی( Grammy Awards) بود و سایت انجمن آسیا او را به‌ عنوان پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی معرفی کرد. همچنین روزنامه ونکوورسان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی در سال ۲۰۱۰ و یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌ بود.
شجریان در طول فعالیت هنری خود موفق به تولید ۶۰ آلبوم موسیقی، خوانندگی در تیتراژ فیلمهایی همچون “دلشدگان، ابجد و زمستان” و اجرای دهها کنسرت داخلی و بین‌المللی شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.