تامین منابع مالی رتبه‌بندی معلمان چگونه میسر است؟

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق آنچه سازمان برنامه و بودجه برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته است، اعتبار کافی برای اجرای طرح نخواهد بود و امکان تامین منابع مالی رتبه‌بندی معلمان در مجلس وجود دارد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اینکه دولت لایحه رتبه بندی معلمان را به مجلس ارسال کرد و مجلس اختیار تغییراتی در آن را دارد، گفت که در جلسات بررسی لایحه رتبه بندی ما هم به عنوان نمایندگان آموزش و پرورش حضور پیدا کردیم و کمیسیون آموزش اهتمام لازم را برای پیشبرد طرح داشت.

معاون حقوقی و پارلمانی آموزش و پرورش افزود: طبق آنچه سازمان برنامه و بودجه برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته است، اعتبار کافی برای اجرای طرح نخواهد بود و امیدواریم که مجلس ردیفی برای رتبه بندی معلمان اختصاص دهد.

وی اظهار کرد: آنچه بودجه مورد نیاز برای رتبه بندی از دیدگاه نمایندگان مجلس مطرح شده، ۵٠ هزار میلیارد تومان است و در این در حالی بوده که اعتبار مورد نیاز اولیه ٢٠ هزار میلیارد تومان برآورده شده است.

او بیان کرد: همانطور که سال گذشته بودجه آموزش و پرورش ١۴٠ درصد افزایش پیدا کرد، مجلس امسال هم می‌تواند برای اجرای طرح رتبه بندی کمک کننده باشد.

۱ نظر
  1. معلم آموزش و پرورش

    رتبه‌بندی ده سال توقف داشته پس اینکه منابع مالی تامین نیست بهانه‌ای بیش نیست کشوری که اختلاس در آن آنقدر زیاد بوده که می‌توان با جمع آن کشوری زیباتر از ایران ساخت واقعا مشکل مالی دارد؟ یا مشکل دیگری است.
    مسئولین بلند پایه بجای عذر خواهی از نوع نگرش و برخورد با فرهنگیان در بیش از سی سال چرا اینقدر ناسپاس و ناتوانند بنظر من و سایر همکاران فرهنگیم اینکه برخی منابع مالی را باعث عدم پی‌گیری برنامه‌ی سالهای سخت سپری شده و زجر آور برای دوستان فرهنگیم میدانند را قبول نداریم و با تیزهوشی و دقت نظر و حکیمانه منتظر دیدن تغییر اساسی در احکام حقوقی خود هستیم.
    خدا بهترین حکم کنندگان است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.