قیمت ارزهای دیجیتال یکشنبه ۱۰ مرداد/ بیت‎کوین در کانال ۴۱ هزار دلار!

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتال امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

به گزارش تازه‎نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، بانک‌های مرکزی بیشتری در راه پیوستن به مسابقه عرضه ارز دیجیتالی ملی هستند.

به تازگی رئیس جمهور اوکراین به بانک مرکزی این کشور مجوز داد تا کار آغاز ارز دیجیتالی این کشور آغاز شود. بسیاری از کشور‌های آفریقایی از جمله غنا، کنیا و آفریقای جنوبی هم از برنامه خود برای عرضه ارز دیجیتالی ملی خبر داده اند.

صرافی باینانس به عنوان بزرگ‌ترین صرافی ارز‌های دیجیتالی جهان پس از اعلام محدودیت جدید در برداشت‌ها، حالا اعلام کرده است که امکان استفاده از اهرم در معاملات را برای کشور‌های حوزه اتحادیه اروپا غیرفعال خواهد کرد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر یک هزار و ۶۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۰۱ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است.

گفتنی است، بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۸۳.۱۱ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۵.۶۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۰۴.۴۱ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۷.۷۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۱.۸۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۱۰ مرداد را در ادامه این خبر ببینید:

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 41,715 ۱,۰۵۹,۴۷۰,۰۷۶
اتریوم 2,603 ۶۶,۱۱۳,۵۸۳
تتر 1 ۲۵,۳۹۶
بایننس کوین 343 ۸,۷۲۰,۱۸۰
کاردانو 1.36 ۳۴,۶۳۳
ریپل 0.76 ۱۹,۴۴۱
دوج کوین 0.21 ۵,۴۰۳
 ای یو اس دی کوین 0.99 ۲۵,۳۸۳
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.