آیا کادر جوان استقلال موفق می‌شوند؟

یشکسوت و مربی سابق استقلال معتقد است اگر عوامل بیرونی دست از سر استقلال برداند این تیم می‌تواند در فصل آتی قهرمان شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ورزش سه، بعد از انتخاب محمودفکری به عنوان سرمربی جدید استقلال ، پیشکسوتان و قدیمی های این باشگاه با حضور در تمرینات از سرمربی و تیم محبوبشان حمایت کردند. بهتاش فریبا ستاره سابق تیم استقلال و یکی از مربیان پیشین این تیم امروز در گفت وگویی که با برنامه صبحگاهی شبکه 5 درباره شرایط اینروزهای استقلال گفت:”

موقعی هست که شما تعداد افراد زیادی برای انتخاب دارید اما در شرایط کنونی با وجود منع گزینه خارجی سخت استو بنابراین گزینه‌های زیادی وجود نداشت. از طرف دیگر فکری بازیکن متعصب و بازیگردان و کاپیتانی استقلال را در سابقه خود دارد و در دوران بازی هم بازیکن مرتب و منظم و جدی بوده است و من فکر می‌کنم در این چند سالی که فکری مربیگری کرده هر جا بوده موفق بوده و نظم و انضباط را به تیم تزریق کرده است. برای استقلال که یک مقدار پریشان‌حال است این نظم و انضباط لازم است.

او  افزود: فکری خصوصیاتی دارد که او دیگر گزینه‌های استقلال مانند منصوریان، مجیدی، پاشادزاده و… نداشتند، او شرایط تیم را با همه بزرگان و پیشکسوتان در میان می‌گذارد. فکری از تمام پیشکسوتان برای حضور در استقلال رخصت گرفت و این می‌تواند درسی باشد برای باقی افراد که می‌خواهند در آینده در این تیم فعالیت کنند.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره کادر فنی جوان تیم که صمد مرفاوی و آرش برهانی هستند، نیز تصریح کرد: کادر جوانی هستند مانند خود فکری ولی هم آقای عبداللهی به عنوان مدیر فنی و هم پرویز مظلومی به عنوان سرپرست هر دو سابقه سرمربیگری استقلال را داشتند و در کنار این کادر فنی حضور دارند و می‌توانند کمک حال فکری باشند. وجود این نفرات می‌تواند تجربه لازم را به تیم تزریق کند. اگر دست از سر تیم بردارند می‌توانیم برای فصل بعد جزو مدعیان قهرمانی باشیم. من فکر می‌کنم شرایط یکسانی را نسبت به پرسپولیس به وجود نیاوردند چون می‌شد به استقلال آن موقع که استراماچونی در تیم بود کمک کرد و او را نگه داشت نه اینکه وقتی رفت تلاش کنند برای بازگشت او.

وی درباره قرارداد فکری و نساجی و اختلاف نظر با مدیران این تیم نیز گفت: من که قرارداد را ندیدم اما چیزی که صد درصد اعتماد دارم این است که فکری دروغ نمی‌گوید. گویا تمام این اتفاقات را پیش‌بینی کرده بوده و با مدیران استقلالی نساجی در این مورد صحبت کرده بود. قطعا رضایت آنها را باید بگیرد اما در مورد آمدن فکری به استقلال ظاهرا این روند توسط فکری از پیش طراحی شده بوده و از طرف دیگر ضعف مدیریت استقلال را هم  باید مورد توجه قرار بدهیم. اگر زمانی که همه ما می‌دانستیم آقای استراماچونی نمی‌تواند برگردد، آن زمان که هنوز آقای قلعه‌نویی و نکونام و منصوریان قرارداد امضا نکرده بودند به جای اینکه مردم را گول می‌بزنند و بگویند که داریم استراماچونی را بر می‌گردانیم با این مربیان صحبت می‌کردند و یا حداقل به آنها اشاره می‌کردند تا قرارداد نبندند اوضاع اینطور نبود اما این کار را نکردند.

۱ نظر
  1. علی رضا بخشی

    بخدا هیچ تیمی با مظلومی ومرفاوی موفق نمی شود و نخواهد شد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.