سوارز: بارسلونا می‌خواست من‌را از «مسی» جدا کند

«لوئیس سوارز» می‌گوید که به اعتقاد وی باشگاه بارسلونا به دلیل رابطه نزدیک و صمیمانه‌اش با «لیونل مسی»، وی را مجبور به جدایی کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، سوارز ۳۳ ساله پس از ۶ سال حضور در نیوکمپ و به ثمر رساندن ۱۹۸ بازی برای این تیم و تبدیل شدن به سومین گلزن برتر تاریخ آبی اناری‌ها، ماه گذشته راهی اتلتیکو مادرید شد.

براساس اعلام باشگاه فروش مرد اروگوئه‌ای به عنوان اقدامی در راستای کاهش هزینه‌های باشگاه به منظور تعدیل خسارت ناشی از پاندمی کرونا بوده است.

سوارز اما در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌اس‌پی‌ان گفت: در نسخه بارسلونا از اتفاقات، تناقضات زیادی وجود دارد؛ اگر مشکل مالی در بین بود، به شخصه بدنبال راه حلی می‌گشتم و اگر مشکل ورزشی در میان بود، قطعا آن را درک می‌کردم اما مشخص نیست که چرا باشگاه چنین تصمیمی گرفت.

وی افزود: فکر می‌کنم آنها قصد داشتند که مرا از مسی جدا کنند؛ شاید رابطه خوب من با مسی آنها را اذیت می کرد. شاید نمی‌خواستند او به من نزدیک باشد اما اگر هم چنین چیزی در بین باشد، بازهم نمی‌توانم دلیلی پیدا کنم که به تیم ضربه وارد کند.

ستاره تیم ملی اروگوئه ادامه داد: ما در زمین بازی همیشه بدنبال هم هستیم اما فقط برای موفقیت تیم؛ شاید آنها می‌خواستند که او با سایر هم تیمی‌ها بیشتر بازی کند؛ هیچ دلیل دیگری برای جدا کردن ما وجود نداشت چون ما در زمین به خوبی یکدیگر را پیدا می‌کردیم.

جدایی سوآرز در پایان تابستانی پرتنش رخ داد که در جریان آن، مسی برای جدایی پیش دستی کرده بود.

قرارداد مسی در سال ۲۰۲۱ به اتمام می رسد اما برخلاف تمایل وی برای جدایی در ماه گذشته، سوآرز بر این باور است که مرد آرژانتینی در صورت برکناری «جوزپ ماریا بارتومئو» رییس بارسا، قرارداد خود را در این باشگاه تمدید خواهد کرد.

سوارز تاکید کرد: آنها باید به تصمیم مسی برای جدایی احترام می‌گذاشتند. لئو می‌داند که او برای بارسلونا ارزش زیادی دارد. او چیزهایی به باشگاه داده است که شما هرگز تصورش را هم نمی‌کنید. او باید به عنوان مرد شماره یک جهان به فوتبالش ادامه داده و همیشه خوشحال باشد. شاید احتمال حضور وی در باشگاهی دیگر وجود داشته باشد اما اگر او احساس آرامش و خوشحالی داشته باشد و هیات مدیره جدیدی به باشگاه بیاید، او در بارسا خواهد ماند.

وی در ادامه افزود: رفتاری که باشگاه با من داشت من و خانواده‌ام را آزرده کرد. کار آنها درست نبود. اینکه سرمربی (رونالد کومان) بیاید و بگوید که روی من حساب نمی‌کند، در حالی که هیات مدیره پیش‌تر از اعمال تغییرات بزرگ در تیم خبر داده بود، کمی شک برانگیز است. کومان مرا صدا کرد تا بگوید در برنامه هایش جایی ندارم اما من از ۱۰ روز قبل این موضوع را می دانستم. همیشه گفتم که بارسا به مهاجم جوان نیاز دارد اما آنها هرگز کسی را جذب نکرده و برای من رقابت ایجاد نکردند. سال‌ها قصد داشتند مهاجم بیشتری بخرند زیرا می‌خواستند از شر من خلاص شوند. اتفاقات افتاده است اما بهتر بود قبل از اینکه از رسانه ها بشنوم، با من تماس می‌گرفتند و توضیح می‌دادند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.