استانداری تهران:‌ نرخ بیکاری در استان به ۶.۴ درصد رسید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری استان تهران در تابستان امسال گفت: نرخ بیکاری به ۶.۴ درصد رسید.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، حشمت الله عسگری روز شنبه با اشاره به ارائه آمار نرخ بیکاری در کشور اظهار داشت: نرخ بیکاری در تابستان سال ۹۸ در کشور ۱۰.۵ درصد بوده که تابستان امسال با ۱ درصد کاهش به ۹.۵ درصد رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت استان تهران افزود: نرخ بیکاری در استان تهران ۱۰.۸ درصد در تابستان سال گذشته بود که با کاهش محسوس ۴.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان سال جاری رسید.

این مقام مسئول اعلام کرد: بهار امسال نیز نرخ بیکاری ۸.۸ درصد بود که با کاهش ۲.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان رسید.

عسگری در مورد دلیل این موفقیت با وجود بروز شرایط کرونا با اشاره به تعطیل نشدن حتی یک واحد تولیدی در استان تهران اضافه کرد: رشد سرمایه گذاری بخش صنعت، توسعه شهرک های صنعتی، پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸، طرح های رونق تولید، کرونا، مشاغل خانگی و اقدامات در این زمینه سبب کاهش نرخ بیکاری شده است.

وی همچنین ادامه داد: احیا ۲۴۰ واحد راکد و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نقش موثری در کاهش نرخ بیکاری داشته و این روند در ماه های آتی نیز استمرار خواهد داشت که امید است نرخ بیکاری در استان تهران به زیر پنج درصد برسد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.