آذربایجان از گلوله‌باران شهر «گنجه» به دست نیرو‌های ارمنی خبر داد

در حالی که یک روز از اجرای آتش‌بس میان دو طرف درگیر در منطقه «قره باغ کوهستانی» می‌گذرد، جمهوری آذر‌بایجان گفته نیروهای ارمنی شهر «گنجه» را گلوله‌باران کرده و هفت نفر نیز کشته شده‌اند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فارس، در حالی که یک روز از اجرای توافق آتش‌بس میان دو طرف درگیر در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» می‌گذرد، جمهوری آذر‌بایجان از حمله نیرو‌های ارمنی به شهر «گنجه» خبر داده است.

به نوشته خبر‌گزاری فرانسه، جمهوری آذر‌بایجان مدعی شده که نیروهای ارمنی شهر گنجه، دومین شهر بزرگ این کشور را گلوله‌باران کرده‌ و در پی این حمله هفت نفر کشته و ۳۳ نفر نیز زخمی شده‌اند.

حکمت حاجی‌یف، دستیار رئیس‌جمهور جمهوری آذر‌بایجان با انتشار پیامی در توئیتر در این خصوص نوشت: «تاکنون بیش از هفت غیر‌نظامی کشته و ۳۳ نفر از جمله کودکان زخمی‌شده‌اند. سه خانه نیز ویران شده است.»

بامداد روز گذشته بود که وزیر خارجه روسیه با اعلام خبر توافق ایروان و باکو برای توقف درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ، گفت این آتش‌بس از ظهر روز دهم اکتبر (روز شنبه) آغاز خواهد شد.

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۴ روز پیش (ششم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.

دو طرف طی این مدت یکدیگر را به نقض قوانین بین‌الملل، استفاده از عناصر مزدور و تروریست و حمله به مناطق مسکونی متهم کرده‌اند.

در این مدت برخی کشورها همچنین خواهان آتش‌بس بوده‌اند. جمهوری آذربایجان نیز اجرای بی‌قید و شرط قطعنامه‌های چهارگانه سازمان ملل در مورد قره‌باغ را مقدمه گفت‌وگوها و آتش‌بس اعلام کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.