استاندار تهران: ارتقاء ۱۰ رتبه‌ای ایران نشان از اقدامات موثر در حوزه استاندارد دارد

استاندار تهران با اشاره به اینکه ارتقا ۱۰ رتبه‌ای ایران در سطح جهان نشان از اقدامات موثر در حوزه استاندارد دارد، گفت: زمینه تحقق شعار جهانی استاندارد مبنی بر حفاظت از زمین با استاندارد‌ها فراهم شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه استاندارد ضمن تبریک هفته استاندارد اظهار داشت: باید نسبت به کیفیت ایمنی و آنچه مربوط به فاصله گرفتن از عوامل خطر می‌شود ارزیابی داشته باشیم تا با ارتقا سطح استاندارد‌ها زمینه زیست بهتر مردم فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه اهمیت استاندارد بر کسی پوشیده نیست ادامه داد: با اقدامات هماهنگ و موثر باید شرایطی فراهم کنیم تا زمینه تحقق شعار جهانی استاندارد مبنی بر حفاظت از زمین با استاندارد‌ها فراهم شود.

استاندار تهران عنوان کرد: سازمان استاندارد در استان تهران با شرایط و ویژگی‌های خاص این استان و علی رغم کمبود بودجه و نیرو اقدامات ارزشمندی را پیگیری کرده و جزو دستگاه‌های موفق بوده است که این امر قابل تقدیر و تشکر است.

محسنی بندپی با اشاره به ارتقا رتبه جهانی جمهوری اسلامی ایران در سطح استاندارد‌ها خاطرنشان کرد: ارتقا ۱۰ رتبه‌ای ایران در سطح جهان نشان از اقدامات موثر در حوزه استاندارد دارد که در این میان اقدامات استاندارد استان تهران نیز نقش موثری دراین زمینه داشته؛ همچنانکه ۴ دستگاه برتر کشور در حوزه استاندارد مربوط به استان تهران است.

 ارتقا ایمنی و استاندارد ۲۱۱ شهربازی استان تهران ضروری است
محسنی بندپی در جلسه استاندارد با اشاره به لزوم اجرایی شدن مصوبات اظهار داشت: همه دستگاه‌ها موظف به اجرای مصوبات این جلسه هستند و عدم اجرای مصوبات به معاونت سیاسی استانداری انعکاس داده شود تا پیگیری‌های لازم به عمل آید.

وی ادامه داد: با توجه به لزوم استانداردسازی شهربازی ها، شهرداران موظف و مکلف هستند که اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند و با توجه به افزایش تعداد شهربازی‌های استان تهران از ۳۴ شهربازی در سال ۹۲ به ۲۱۱ شهربازی فعلی این امر باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران و همچنین شهرداران شهر‌های استان تهران به لحاظ قانونی مکلف به حفظ سلامت شهروندان هستند از اینرو استانداردسازی شهربازی‌ها اولویت جدی است که باید پیگیری شود، به همین نسبت اقدامات لازم جهت استانداردسازی پله‌های برقی و متحرک نیز ضروری است.

محسنی بندیی در ادامه گفت: در مورد جایگاه‌های سی ان جی که شهرداری‌ها مالک آن‌ها هستند نیز اقدامات لازم به منظور افزایش ایمنی و سطح استاندارد این جایگاه‌ها باید پیگیری شود.

 افزایش ایمنی وسایل بازی مهد کودک ها؛ بهزیستی اقدامات لازم را پیگیری کند
محسنی بندپی در جلسه استاندارد با اشاره به لزوم ایمنی وسایل بازی مهدکودک ها اظهار داشت: افزایش ایمنی تجهیزات و وسایل بازی در مهدکودک ها ضرورت انکارناپذیری است که بهزیستی موظف است نسبت به تامین ایمنی این وسایل اقدامات لازم را پیگیری کند.

وی همچنین افزود: پیشنهاد این است که بهزیستی با احصا و پایش انجام شده نسبت به عدم استفاده از تجهیزات ناایمن در مهدکودک ها اقدامات لازم را به عمل و با واحدهای متخلف برخورد لازم را داشته باشد.

استاندار تهران سپس تصریح کرد: ایمنی ساختمان به ایمنی مصالح ساختمانی بستگی دارد در همین راستا کیفیت بتن مورد استفاده در ساختمان ها باید مورد نظارت قرار گیرد؛ ضمن اینکه حمل بتن نیز باید در ساعت های مشخصی انجام شود تا ضمن کاهش ترافیک بر میزان کیفیت آن تاثیر نگذارد که در این زمینه دفتر فنی با حضور عوامل استاندارد و سایر مسئولان تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: تقویت تجهیزات آزمایشگاه های استاندارد در دستورکار قرار گیرد و در این زمینه هر چه سازمان ملی استاندارد به استان تهران کمک کند ما هم به همان نسبت در زمینه تامین تجهیزات اقدامات لازم را پیگیری می کنیم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.