اصغر فرهادی در چین مسترکلاس برگزار می کند

جشنواره بین المللی فیلم «راه ابریشم» در کشور چین، از حضور اصغر فرهادی در این رویداد سینمایی برای برگزاری مسترکلاس خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، هفتمین جشنواره فیلم «راه ابریشم» که از تاریخ ۱۱ تا ۱۶ اکتبر (۲۰ تا ۲۵ مهر) در شهر شیآن چین برگزار می‌شود و به سبب محدودیت های کرونایی این رویداد سینمایی امسال، در سالن هایی با فضای باز در سراسر استان «شاآن‌شی» میزبان نمایش ۵۰۰ فیلم سینمایی چینی و بین المللی خواهد بود.

همچنین چند سینماگر سرشناس نیز در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اکتبر (۲۱  و ۲۲ مهر) به برگزاری مسترکلاس در جشنواره خواهند پرداخت و تجارب حرفه ای خود در عرصه فیلمسازی را با سینماگران جوان و مخاطبان به اشتراک می گذارند.

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده دو جایزه اسکار، «ماوگوژاتا شوموفسکا» فیلمساز لهستانی، «سانگ ژیا« بازیگر چینی و «شو ژنگ» کارگردان، بازیگر، تهیه کننده و فیلمنامه نویس چینی چهره هایی هستند که در هفتمین جشنواره فیلم راه ابریشم چین مسترکلاس برگزار می کنند.

فیلم های حاضر در جشنواره «راه ابریشم» از میان ۳۵۰۰ اثر ارسالی به جشنواره انتخاب شده اند و یک تیم ویژه متشکل از فیلمسازان با حضور اصغر فرهادی، اقدام به انتخاب ۱۷ فیلم منتخب جشنواره کرده اند و تماشای آنها را به مخاطبان توصیه می کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.