بالاترین سرعت اینترنت متعلق به کدام کشور‌ها است؟/ سنگاپور صدرنشین!

سالانه لیستی از کشورهایی منتشر می‌شود که بالاترین و پایین‌ترین سرعت اینترنت را دارند. در سال ۲۰۲۱ کشورهایی مثل سنگاپور، هنگ‌کنگ، رومانی، سوئیس و تایلند در صدر این لیست قرار گرفته‌اند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از اعتماد آنلاین، اینترنت کم‌سرعت چیزی است که کسی نمی‌تواند با آن کنار بیاید. ما برای انجام کارهای خود به اینترنت پرسرعت نیاز داریم تا فیلم ببینیم، تماس تصویری بگیریم، فایل‌های پرحجم را بارگیری کنیم و حتی بتوانیم بازی‌های آنلاین انجام دهیم. بسته‌های اینترنتی مختلفی در کشورهای جهان وجود دارد، اما آیا فکر می‌کنید پرداخت هزینه بابت بسته‌های ویژه به این معناست که شما از خدمات درجه یک برخوردار خواهید شد؟ مطمئناً اگر بدانید که برخی از همین خدمات پرسرعت اینترنت در برخی کشورها وجود ندارد، تعجب خواهید کرد.

میانگین سرعت جهانی دانلود در پهنای باند ثابت ۸۵.۷۳ مگابیت بر ثانیه است و میانگین سرعت دانلود در گوشی‌های تلفن همراه تا سپتامبر ۲۰۲۰ تقریباً ۳۵.۹۶ بوده. میانگین سرعت پهنای باند تا ژانویه ۲۰۲۱ به ۹۶.۹۸ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته و میانگین سرعت در تلفن‌های همراه نیز رشد پیدا کرده و به ۴۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

از آنجا که فناوری در جهان در حال پیشرفت است و شبکه‌ها نیز رو به توسعه‌اند، انتظار می‌رود این ارقام همچنان بالاتر روند. طبق آمارهایی که اوکلا منتشر کرده، سنگاپور با سرعت دانلود پهنای باند ۲۲۶.۶۰ مگابیت بر ثانیه سریع‌ترین سرعت دانلود در جهان را به خود اختصاص داده و پس از آن هنگ‌کنگ و رومانی ایستاده‌اند. آمریکا در رتبه دهم این لیست جای گرفته است.

رتبه

کشور

میانگین سرعت پهنای باند

میانگین سرعت در تلفن همراه

۱

سنگاپور

۲۲۶.۶

۶۰.۵۲

۲

هنگ‌کنگ

۲۱۰.۷۳

۵۰.۹۶

۳

رومانی

۱۹۳.۴۷

۴۰.۳۵

۴

سوئیس

۱۷۸.۸۱

۶۴.۱

۵

تایلند

۱۷۵.۲۲

۳۴.۳۸

۶

فرانسه

۱۷۳.۰۵

۴۹.۸۲

۷

دانمارک

۱۶۲.۰۸

۶۳.۸۶

۸

موناکو

۱۶۲.۰۶

نامشخص

۹

مجارستان

۱۶۱.۵۱

۴۴.۵۲

۱۰

آمریکا

۱۶۱.۱۴

۴۷.۱۳

۱۱

اسپانیا

۱۵۷.۲۲

۳۹.۰۳

۱۲

لیختن‌اشتاین

۱۵۶.۳۴

نامشخص

۱۳

سوئد

۱۵۶.۳۴

۵۳.۱۳

۱۴

کره جنوبی

۱۵۵.۳۹

۱۲۱

۱۵

ماکائو

۱۵۴.۵۷

۵۳.۳

سنگاپور دارای بالاترین سرعت اینترنت در جهان

سنگاپور کشوری بسیار پیشرفته است و نه تنها از لحاظ اقتصادی، از نظر سرعت اینترنت نیز در جهان مشهور است. میانگین سرعت پهنای باند در دسترس کاربران در این کشور ۲۲۶.۶ مگابایت در ثانیه است؛ به همین دلیل است که کارآفرینان عرصه فناوری علاقه دارند در این کشور زندگی کنند. گفتنی است که این کشور از طریق سرمایه‌گذاری به متقاضیان اقامت می‌دهد.

دسترسی به اینترنت در هنگ‌کنگ با سرعت بالای ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه

همه می‌دانند که هنگ‌کنگ یکی از کشورهایی است که علاقه‌مندان به تکنولوژی در سراسر دنیا تمایل دارند در آن زندگی کنند. جای تعجب نیست که این کشور در صدر لیست دارندگان سرعت بالای اینترنت قرار دارد. شهروندان می‌توانند از سرعت پنهای ۲۱۰.۷۳ مگابیت بر ثانیه بهره جویند.

علاقه مردم رومانی  به خرید اینترنتی

رومانی یکی از کشورهای عالی برای دوستداران فناوری است. سال‌هاست شرکت‌هایی که در رومانی هستند تمایل دارند افراد را برای دورکاری استخدام کنند. سرعت بالای اینترنت یکی از دلایلی است که خرید اینترنتی از خارج از این کشور محبوب شده است. میانگین سرعت پهنای باند در این کشور ۱۹۳.۴۷ مگابیت بر ثانیه است.

سرعت پهنای باند در سوئیس ۱۷۸٫۸۱ مگابیت بر ثانیه است

سوئیس از کشورهایی است که به امنیت، ثروت، حفظ حریم خصوصی و سرعت بالای اینترنت مشهور است. این کشور زیرساخت‌های عالی برای تجارت دارد. سرعت پهنای باند در سوئیس ۱۷۸.۸۱ مگابیت بر ثانیه است. همچنین این کشور یکی از مقصدهای عالی گردشگری در اروپا محسوب می‌شود.

تایلند، کشوری که شاید احتمال ندهید سرعت اینترنت در آن بالا باشد

یکی دیگر از کشورهایی که سرعت اینترنت بالایی دارد تایلند است. شاید اغلب مردم ندانند که سرعت اینترنت در این کشور زیاد است. این کشور دومین کشور قدرتمند اقتصادی در حوزه جنوب شرقی آسیا به شمار می‌رود و برای توسعه فناوری ارزش زیادی قائل است.

کشورهایی با سرعت پایین اینترنت

در بالا کشورهایی را که سرعت بالای اینترنت دارند برشمردیم. حال به کشورهایی بپردازیم که سرعت اینترنت پایینی دارند. این کشورها عبارت‌اند از: یونان، کرواسی، کوزوو، گرجستان، ترکیه، آلبانی، قبرس، بوسنی و هرزگوین. میانگین سرعت پهنای باند در این کشورها حدود ۲۰ تا ۵۰ مگابیت بر ثانیه است که بسیار کند تلقی می‌شود.

این مطلب را هم از دست ندهید: ویدئو| نصب و راه‌اندازی گیرنده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک؛ بشقابی بدون محدودیت!

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.