اسلامی: قیمت گذاری بلیت هواپیما وظیفه دولت نیست

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین که قیمت گذاری بلیت هواپیما طبق قانون وظیفه دولت نیست و براساس عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود، گفت: تغییر قیمت‌ها در اول آبان ماه فعلا متوقف شده است تا نتیجه نهایی بعد از بررسی‌های بیشتر اعلام شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، اسلامی با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره تصمیم امروز ستاد هماهنگی اقتصادی کشور و هماهنگی با گمرک، با بیان اینکه دغدغه اصلی و ضرورت این اقدام این است که تسهیل گری، ساده سازی و روان سازی در حوزه گمرک صورت بگیرد، افزود: فرودگاه‌ها و بنادر را وزارت راه وشهرسازی مدیریت می‌کند، پایانه های مرزی به خاطر مشکلات گوناگونی که وجود داشت با یک نا به سامانی حداکثری روبرو شده بودند که یک انتظام بخشی و اعمال مدیریت به لحاظ اداری نیاز داشت.

او گفت: هرکسی وظیفه خود را طبق ضوابط و رویه های قانونی انجام می داد اما موازی کاری و یک بهم ریختگی وجود داشت که طبق دستور رئیس جمهوری تمامی این نابه سامانی ها با یک انتظام بخشی اصلاح می‌شود.

اسلامی ادامه داد: امروز این کار به اصل خودش واگذار شد و همانند فرودگاه ها و بنادر، پایانه‌های مرزی هم توسط وزارت راه وشهرسازی با مدیریت ارشد اصلاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این مدیریت واحد، ساعت های کاری را اصلاح می کند و از تجربه مدیریت در این بخش ها استفاده خواهد کرد، بنابراین اوضاع در این بخش به سامان می رسد و تجار و بازرگانان با مدیریت صحیح می توانند از این بخش استفاده کنند.

اسلامی ادامه داد: پایانه های مرزی به زودی با مدیریت جدید و رویه‌های گوناگون ساماندهی می شوند. با ایجاد یک وحدت مدیریتی و هماهنگی یکپارچه و مدیریت ارشد، آن ها را ساماندهی می کنیم. ما به سرعت این کار را شروع می‌کنیم و فردی که دارای شایستگی رفتاری و اخلاقی است را برای مدیریت در این حوزه انتخاب خواهیم کرد.

او گفت: پیش‌بینی ما این است اوضاع به سامان می‌شود، تجار و بازرگانان هم از این تصمیم دولت اعلام خرسندی کرده اند. ما در یک نظام ارزیابی و منطبق با وظیفه، این رویکرد را تسهیل می کنیم.

اسلامی ادامه داد: هدف از این نوع تصمیم‌ها تسهیل گری، ساده سازی و روان سازی در حوزه پایانه های مرزی است.

وی همچنین درباره قیمت گذاری بلیت هواپیما ها نیز گفت: نفس قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون قیمت با عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

او ادامه داد: در این شرایط با یک اقدام هیجانی نمی‌توان قیمت ها را تعیین کرد. سازمان هواپیمایی کشوری باید جلساتی را برگزار کند و ما جمع بندی و نتایج بررسی‌ها را ببینیم و به یک نتیجه نهایی برسیم.

اسلامی گفت: آن چیزی که اعلام شده، تغییر قیمت ها در اول آبان ماه فعلا متوقف شده است تا نتیجه نهایی بعد از بررسی‌های بیشتر اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اگر بخواهیم به صورت هیجانی و بر اساس حباب ارز تصمیم بگیریم واقعا همه چیز متاثر می شود ولی الان زمان تغییر و تصمیم گیری در این بخش نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.