وزیر راه: ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی مناطق سیل‌زده محقق شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل به ستاد بحران اعلام شد که تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده دریافت شده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، محمد اسلامی عصر امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه بهسازی و روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی مناطق سیل‌زده لرستان به طول 310 کیلومتر که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ با بیان اینکه “وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت‌های پیمانکاری جزو اولین نهادهایی هستند که به مناطق سیل‌زده ورود کرده و تاکنون نیز حضور داشته‌اند” اظهار داشت: سال گذشته در فروردین ماه 22 استان کشور دچار خسارت سیل شدند.

وی افزود: بر اثر سیل سال گذشته 2 هزار و 485 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 637 کیلومتر راه‌های فرعی، 10هزار و277 کیلومتر راه روستایی و همچنین حدود 10 هزار ابنیه اصلی و پل دچار خسارت شدند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: بر اساس برآوردهای سال گذشته حدود 3 هزار و 500 میلیارد تومان برآورد خسارت به ستاد بحران اعلام شد که تاکنون هزار و 100 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده دریافت شده و پیگیر تکمیل مابقی طرح‌ها باگرفتن اعتبار لازم هستیم.

وی بیان کرد: پس از سیل سال گذشته خوشبختانه کیفیت، دقت و سرعت بازسازی مناطق سیل‌زده در بحث مسکن، راه‌ها و زیر ساخت‌های حمل و نقل به خوبی رعایت شد و مردم به زندگی طبیعی خود برگشتند.

اسلامی گفت: پس از سیل سال گذشته تاکنون هزار و 795 کیلومتر از راه‌های اصلی مناطق سیل‌زده کشور بازسازی، 7 هزار 324 کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی احیا و بازسازی  و حدود 6 هزار و 592 دستگاه ابنیه فنی بهسازی شده و مابقی طرح‌ها نیز در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: احداث دیوار ساحلی شهرستان پلدختر، تعمیر و خرید زمین از دیگر اقدامات وزارت راه و شهرسازی در مناطق سیل‌زده است.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: فرصت سیل از اتفاقات تاریخی بود چراکه همه خانوارهای ساکن در بستر رودخانه‌ها، در مکان‌های جدید توسط بنیاد مسکن اسکان داده شدند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.