جشنواره فیلم ونیز با فیلم جدید آلمودوار کلید خورد

شب گذشته جشنواره فیلم ونیز با اهدای جایزه به روبرتو بنینی و نمایش فیلم «مادران موازی» آغاز به کار کرد.

به گزارش تازه‎نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، طی برگزاری جشنواره فیلم ونیز حتی در زمان تشویق پایان فیلم نیز استفاده از ماسک صورت رعایت شد. می توان گفت این شیوه نامه حداقل در شب افتتاحیه این جشنواره که با اکران فیلم «مادران موازی» پدرو آلمودوار همراه بود، رعایت شد. این فیلم سینمایی با حضور کارگردان و پنه لوپه کروز بازیگر فیلم، به مدت پنج دقیقه مورد تشویق قرار گرفت.

هفتاد و هشتمین دوره جشنواره فیلم ونیز با کمی تغییرات نسبت به دوره‌های گذشته برگزار می شود. از جمله محدودیت‌هایی که برای برگزاری این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده است، می‌توان به لزوم ارائه گواهی واکسیناسیون کرونا از سوی مهمانان اشاره کرد. سال گذشته و در اولین روز‌های همه گیری پاندمی کرونا، این رویداد سینمایی توانست در نبود جشنواره کن به بزرگترین رویداد سینمایی که فیلمسازان زیادی را گرد هم آورده، تبدیل شود.

امسال همچنین در هنگام نمایش فیلم‌ها به منظور رعایت فاصله اجتماعی، مخاطبان باید به صورت یکی در میان روی صندلی‌ها بنشینند. طبیعتاً این موضوع باعث شد که میزان بلیت فروشی برای فیلم «مادران موازی» تحت تأثیر قرار بگیرد. فیلم سینمایی «مادران موازی» ششمین همکاری آلمودوار و پنه لوپه کروز است و همانطور که از نامش پیداست، داستانش در مورد زنی است که بعد از مادر شدن بر سر یک دوراهی قرار می‌گیرد. این فیلم در ماه دسامبر در ایالات متحده آمریکا اکران خواهد شد.

بونگ جون هو ریاست هیئت داوران این دوره از جشنواره فیلم ونیز را بر عهده گرفته و از دیگر داوران این جشنواره می‌توان به سینتیا اریوو و کلویی ژائو اشاره کرد.

همچنین روبرتو بنینی بازیگر و کارگردان معروف ایتالیایی در شب افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم ونیز جایزه شیرطلای افتخاری را دریافت کرد که توسط جین کامپیون به وی اهدا شد. بنینی کارگردانی و بازیگری فیلم «زندگی زیباست» را بر عهده داشته که در سال ۱۹۹۹ جایزه اسکار دریافت کرد.

در همین ارتباط: عکس| شهرام مکری و همسرش در جشنواره ونیز ۲۰۲۱

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.