پنجعلی: گل محمدی حتی حوصله تمرین کردن ندارد

محمد پنجعلی، کاپیتان اسبق پرسپولیس درباره گلایه های گل محمدی و دیگر مسائل و حواشی که اخیرا گریبان‌گیر این تیم شده است، واکنش نشان داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ورزش‌سه، پنجعلی ابتدا از عملکرد گل محمدی و تیمش تقدیر می کند. او می گوید: یحیی گل محمدی و بازیکنانش در پرسپولیس شاهکار کردند. آنها با رفتن به فینال لیگ قهرمانان آسیا کار بزرگی انجام دادند و با وجود همه مشکلاتی که می دانیم بر سر راه شان قرار گرفت کاری کردند که دل میلیون ها ایرانی شاد شد. این تیم لیاقت قهرمانی را دارد.

وی ادامه می دهد: به نظرم تنها راه حل مشکلات پرسپولیس این است که وزارت ورزش ورود کند. تا زمانی که وزارت ورزش کنار بنشیند هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و شرایط از این هم بدتر خواهد شد.
این پیشکسوت پرسپولیس همچنین درباره پرونده دردسرساز برانکو می گوید: در مورد برانکو زمان زیادی از دست رفت. البته تا جایی که من خبر دارم مدیران باشگاه پیگیر حل این پرونده هستند اما نباید خودمان را فریب بدهیم. تا وزارت ورزش وارد عمل نشود کاری از پیش نمی رود. این را هم بگویم که فقط پرسپولیس نیست که مشکلات مالی دار. همه باشگاه ها در فوتبال ایران مشکل مالی دارند. اما حرف من این است که پرسپولیس در مقطع بسیار حساسی قرار گرفته است و مدیران ورزش کشور بدون توجه به جنگ روانی و حرف و حدیث ها و حاشیه ها باید به داد این تیم برسد.واقعیت این است که تا کنون با پیگیری هایی که مدیران باشگاه پرسپولیس انجام داده اند، تقریبا ۶۵ درصد مطالبات تیم های پایه پرداخت شده است. باید صبور باشیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

مدافع اسبق پرسپولیس با اشاره به این موضوع که در فوتبال ایران باشگاه ها هرگر به حقوق حرفه ای خود دسترسی ندارند، خاطرنشان می کند: متاسفانه فوتبال در کشور ما صرفا هزینه است نه درآمد. هیچ یک از امکانات پول ساز در اختیار باشگاه ها قرار نمی گیرد. باشگاه های بزرگ نه از تبلیغات محیطی درآمدی دارند نه از حق پخش تلویزیونی. در حالی که همه می دانیم امتیازهایی از این دست تا چه حد می تواند در حل مسایل و مشکلات مالی باشگاه های بزرگ راهگشا باشد.

پنجعلی سپس به شرایط سخت پرسپولیس اشاره می کند. او می گوید: پرسپولیس به فینال آسیا رسیده. وقتی به این فکر می کنم که رقیب پرسپولیس در فینال آسیا که تیمی از شرق آسیا خواهد بود الان در چه شرایط ایده آلی به سر می برد اما پرسپولیس به دلیل مشکلات مالی در چه شرایط روحی بدی قرار گرفته، واقعا ناراحت می شوم. چرا باید گل محمدی و بازیکنانش که عملکرد فوق العاده ای داشتند در چنین شرایطی قرار بگیرند که حتی حوصله تمرین کردن هم نداشته باشند. چه کسی باید به داد این تیم برسد؟ به نظرم راه حل همان است که گفتم. وزارت ورزش باید به این تیم کمک کند تا با شرایط خوبی خود را مهیای فینال آسیا کند.

او تاکید می کند: وزارت ورزش باید ببیند راه و روش اصولی و حرفه ای چیست. نباید به این مساله فکر کند که اگر به پرسپولیس کمکی شود عده ای می گویند وزیر حتما خودش پرسپولیسی است و دشمن استقلال است. نه. این حرف ها درست نیست. به نظرم فرار رو به جلو است. اگر وزارت ورزش امروز به داد پرسپولیس نرسد بعدها افسوس می خورد. همه این گلایه ها که از طرف کادر فنی و ما پیشکسوتان مطرح می شود به خاطر این است که پرسپولیس حالا نماینده فوتبال ایران است و در صورت موفقیت به دنیا نشان می دهد که جوانان ایرانی چقدر شایسته هستند و ایران با وجود همه سختی ها تا چه حد می تواند غرورش را در عرصه بین المللی حفظ کند.

از پنجعلی نظرش درباره عملکرد شجاع خلیل زاده می پرسیم و اینکه حفظ این مدافع برای پرسپولیس تا چه حد ضروری است. او در این باره می گوید: به نظر من شجاع خلیل زاده همیشه عملکرد خوبی داشته است. در تمام این سال ها یکی از بهترین های پرسپولیس بوده است. من به عنوان کسی که خودم مدافع بودم می دانم که شجاع خلیل زاده چقدر در خط دفاعی پر تلاش ظاهر شده و چقدر در خدمت تیم بوده است. باشگاه باید شجاع را حفظ کند. به نظرم در حق شجاع در طول این سال ها کم لطفی شد. او باید یکی از مدافعان ثابت در ترکیب تیم ملی ما بود اما در حق او اجحاف شد. نه تنها او بلکه کنعانی زادگان و تک تک بازیکنان پرسپولیس واقعا عملکرد فوق العاده ای داشتند و باشگاه باید تلاش کند که این ترکیب را برای کادر فنی حفظ کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.