آیت‌الله خاتمی: متدینین در خط مقدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم به دلیل پیشگیری از انتشار ویروس منحوس کرونا نمی‌توانند در صفوف نماز جمعه حاضر شوند، اما آن‌ها نشان دادند که متدینین در خط مقدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

به گطزارش تازه‌نیوز، آیت‌الله  احمد خاتمی  با اشاره به برگزاری نماز جمعه در ایام بحران کرونا بیان کرد: نماز جمعه نعمتی ارزشمند برای جامعه اسلامی بوده و هست، لیکن بخاطر ویروس منحوس کرونا جامعه اسلامی از این موهبت طی ماه‌های گذشته محروم شده است.

امام جمعه موقت تهران حضور شکوهمند مردم و تکبیر‌های حمایت‌آمیز از مواضع حق نظام را از جلوه‌های برگزاری نماز جمعه دانست و گفت: انصافاً این حمایت مردم بسیار جالب، جاذب و جامع بود و در نماز جمعه به عنوان یک رسانه رسا مطرح می‌شد.

وی افزود: در ماه‌های گذشته که به دلیل بحران کرونا برگزاری نماز جمعه تعطیل شده است، بخش‌های دیگر همچون پخش صحبت‌های عبادی، معنوی، مسائل سیاسی و مباحث روز خطیب جمعه در فضایی عاری از نمازگزار اقدام مناسبی بود که سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام مقابله با ویروس ملموس کرونا انجام داده است.

آیت‌الله خاتمی افزود: البته پخش همزمان خطبه‌های نماز جمعه در روز‌های قبل از بحران کرونا که خطبه‌های حضوری در بین نمازگزاران پخش می‌شد انجام می‌شد و اقدام مناسب‌تر این است که در حال حاضر در فضای خالی از نمازگزاران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بصیرت‌افزایی نماز عبادی سیاسی جمعه در بحران کرونا از طریق پخش «پیام جمعه» از رسانه ملی صورت می‌گیرد و این بصیرت‌افزایی تاثیر بسزایی در رعایت کردن مردم نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا دارد.

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان در پایان گفت: به دلیل پیشگیری از انتشار ویروس منحوس کرونا مردم نمی‌توانند در صفوف نماز جمعه حاضر شوند، اما آن‌ها نشان دادند که متدینین در خط مقدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

در ایام مقابله با کرونا که برای حفظ سلامت شهروندان نماز جمعه با حضور نمازگزاران اقامه نمی‌شود، هر هفته خطبای جمعه سخنرانی خود را که جایگزین خطبه محسوب می‌شود از طریق رسانه ملی (شبکه یک سیما و رادیو تهران) و بدون حضور نمازگزاران به سمع و نظر مردم می‌رسانند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.