وعده وزیر بهداشت برای شکستن رکورد تزریق هفتگی در جهان

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در بازدید از رسانه ملی، با اشاره به روند رو به رشد واکسیناسیون کرونا، اظهار داشت: تا پایان شهریور واکسیناسیون کرونا از مرز ۵۰ میلیون دوز عبور خواهد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که هم اکنون رکورد تزریق هفتگی واکسن در اختیار آلمان با تزریق ۵ میلیون دوز در یک هفته است، افزود: این هفته این رکورد را می‌شکنیم.

وزیر بهداشت گفت: اگر تولید داخل ما کافی بود واکسن وارد نمی‌کردیم، اما چون شروع کار است و حجم زیادی واکسن احتیاج داریم به طوری که ۶۰ میلیون جمعیت باید واکسینه شوند و اگر ضرب در دو شود، ۱۲۰ میلیون دوز و اگر بچه‌ها هم بخواهند واکسینه شوند ۱۴۰ میلیون دوز واکسن احتیاج داریم بنابراین برای ما زمان خیلی مهم است چرا که اگر امروز واکسن بزنیم بهتر از فردا است.

عین اللهی ادامه داد: متأسفانه موج پنجم باعث غم و اندوه مردم شد و هم اکنون تلاش می‌شود با کمک نیرو‌های وزارت بهداشت، دانشجویان و مردم به سرعت واکسینه شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌ها برای تأمین واکسن کرونا، گفت: در دولت جدید مجوز تولید داخلی پنج واکسن کرونا داده شده است.

وی درباره دلایل افزایش بی سابقه ورود محموله‌های جدید واکسن کرونا به کشور، افزود: من هیچ وقت درباره گذشته صحبت نمی‌کنم بلکه صحبت من درباره آینده است و از وقتی که نمایندگان به ما رأی اعتماد دادند و تکلیف به دوش ما افتاد، شبانه روز برای تأمین واکسن کار کردیم.

وزیر بهداشت گفت: همانطور که قبلاً قول داده شده تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌شود و در مهر ۴۰ میلیون دوز دیگر وارد می‌کنیم البته این میزان واردات علاوه بر تولیدات داخلی است و ما سعی می‌کنیم که همه مردم واکسن را دریافت کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.