تأکید زالی بر دورکاری کارمندان

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه اعمال محدودیت در تهران می‌‌تواند بسیار کارگشا باشد بر اهمیت دورکاری کارمندان تأکید کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه در سه بازه زمانی تحقیقات میدانی و پژوهشی در استان تهران حاکی از ارتباطی کاملا معنادار و مستقیم بین میزان سفر و میزان ابتلا و بستری است، ایجاد محدودیت در سفرها را بخش مهمی از بسته پروتکل‌‌های بهداشتی برشمرد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر 45 شهر کشور از جمله تهران، کرج و سایر استان‌‌های پنجگانه که محدودیت سفر برای آن ها اعلام شده نسبت به سایر شهرها در وضعیت بحرانی‌‌تری به سر می‌‌برند، گفت: این شهرها نقاطی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند تا محدودیت در سفرها بتواند به آن‌‌ها کمک شایان توجهی کند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به مکاتبه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت درخصوص ایجاد محدودیت در سفرهای پنج استان و ابلاغ آن به وزارت کشور جهت همکاری‌‌های لازم، گفت: استانداران این شهرهای پنجگانه آمادگی کامل را برای اجرای این مصوبه دارند و ساز و کار لازم توسط این عزیزان در حال انجام است و نیروی انتظامی مثل سایر موارد قبلی در زمینه اجرای این مصوبات همکاری لازم را دارند.

زالی درباره دورکاری توضیح داد: کماکان معتقدیم از ظرفیت دورکاری برای تقلیل سفرهای درون شهری باید استفاده بهینه صورت بگیرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به توضیحات استاندار تهران درباره شناسایی 15 گروه پرخطر در تهران گفت: افرادی که در این گروه‌‌های پرخطر قرار می‌‌گیرند باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی با تاکید بر الزام آور بودن رعایت دورکاری در دستگاه‌‌ها اعم از بخش‌‌های خصوصی و دولتی توضیح داد: برای مثال کسانی که بالای 65 سال سن دارند، افرادی که دیابت پیشرفته دارند، زنان باردار و سایر مواردی که در اطلاعیه‌‌های قبلی اعلام شده ضرورتاً به صورت الزام آور باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

زالی با اشاره به محدودیت سفر در کلانشهر تهران، گفت: سفرهای به مبدا و از مقصد این استان در تعطیلات فرارو مورد محدودیت قرار خواهد گرفت.

زالی با بیان اینکه سفرهای غیر ضروری به ویژه توسط خودروهای غیر بومی، توسط عوامل انتظامی مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهر کنترل می‌‌شود، افزود: بیشترین میزان سفرهای خارج شهری و بین استانی از مبدا تهران رخ می‌‌دهد، این محدودیت در تهران می‌‌تواند بسیار کارگشا باشد و می‌‌تواند مقدار زیادی از بار بیماری را در روزهای آتی کم کند.

زالی درباره آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته توضیح داد: 720 بیمار جدید در مجموعه استان تهران بستری شدند که 151 نفر آن ها در بخش مراقبت‌‌های ویژه بستری و 652 بیمار نیز در مجموع از بیمارستان‌‌ها ترخیص شدند.

وی ادامه داد: تقریبا بالغ بر 13 درصد مراجعان سرپایی ما در حوزه درمان نیاز به بستری بیمارستانی و یک چهارم بیماران نیاز به بستری در بخش‌‌های قبل از مراقبت‌‌های ویژه داشتند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: متاسفانه در 253 روزی که از بحران کرونا در استان می‌‌گذرد، سه شنبه یعنی دیروز، بالاترین میزان مرگ و میر در تهران ثبت شد که یکی از تلخ‌‌ترین روزهای کرونایی پایتخت بود.

زالی یادآور شد: البته 16 درصد از مجموع کسانی که دیروز در تهران به عنوان بیمار کرونایی فوت شدند، به شهرستان‌‌ها اعزام شدند و شهروند تهرانی نبودند ولی در آمار مرگ و میر استان تهران محاسبه شدند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.