ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران/ اختلاف بالاشهر و پایین‌شهر، متری ۵۰میلیون!

آمار‌ها نشان می‌دهد که در شهریورماه ۱۴۰۰ اختلاف میانگین قیمت مسکن در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه شهر تهران به بیش از ۵۳ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش تازه نیوز، جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در شهریور ماه امسال، نشان می‌دهد در این ماه تعداد معاملات آپارتمان‌‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۷٫۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴۱٫۶ درصد افزایش و ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

این در حالی است که در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران با رشد ۲٫۴ درصد نسبت به مردادماه سال جاری به بیش از ۳۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسیده که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۰٫۵ درصد بیشتر شده است.

به نقل از رویداد۲۴، نکته مهم در این بخش روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله‌شده در شهر تهران در ماه گذشته است. زیرا رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مردادماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱٫۷، ۶۹٫۷، ۵۶٫۶، ۴۳٫۷ و ۳۴ درصد بوده است.

    کمترین و بیشترین قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

    در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۶۸٫۹۱ میلیون تومان به منطقه یک و کمترین آن با ۱۵٫۰۳ میلیون تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. این در حالی است که ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۵٫۷ و ۴۴٫۳ درصد افزایش نشان می‌دهند.

    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.