گاف تلویزیون برای لجبازی با فردوسی‌پور لو رفت!

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با انتشار یادداشتی به تشریح دلایل ناموجه “ساترا” برای توجیه ندادن مجوز به برنامه اینترنتی عادل فردوسی‌پور پرداخت.

به گزارش سرویس خبر ویژه تازه نیوز، سعید رجبی فروتن معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به‌دنبال انتشار توضیح معاون سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا» درباره دلایل صادر نشدن مجوز تولید برای برنامه اینترنتی «۹۹» به تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور یادداشتی منتشر کرد.

متن یادداشت بدین شرح است:

«قدر داشته‌های مان را بدانیم تا غم رفتگان را تاب آوریم!

با کمال تعجب به رغم موافقت سازمان سینمایی یک سازمان وابسته به صداوسیما با تولید برنامه جدید عادل فردوسی‌پور بر بستر پلتفرم‌های اینترنتی موافقت نکرد!
ساترا یعنی مرجع مورد نظر گفته: «شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.»

حالا که توپ در زمین مراجع قضایی و امنیتی انداخته شده است، باید گفت: اولا اگر موانعی وجود داشت عادل از سازمان سینمایی هم نمی‌توانست مجوز بگیرد مگر اینکه او در دو سه ماه گذشته خطایی کرده باشد و حکم محرومیت گرفته باشد! ثانیا اگر ندادن مجوز به فردوسی ‌پور فقط به آن خاطر است که هنوز نظر مراجع امنیتی دریافت نشده است، کافی بود گفته شود به محض دریافت پاسخ استعلام به عمل آمده تقاضای ایشان هم بررسی خواهد شد.

تجربه حکمرانی و رعایت مصالح جامعه حکم می‌کند که برای افکار عمومی احترام قایل شویم به گونه‌ای سخن بگوییم که سرمایه و اعتماد اجتماعی را بیش از این کاهش ندهیم.

دوستان رسانه ملی! یادتان باشد عادل همکار شما و یک تهیه‌کننده خوشنام تلویزیونی است درباره یک غریبه صحبت نمی‌کنیم که اگر هم بود از نتیجه استعلام نه خلق‌الله بلکه فقط متقاضی باید باخبر شود.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.