هیچ نیروی ثالثی در مرز جمهوری آذربایجان-ایران حضور ندارد

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به رابطه تاریخی باکو-تهران، حضور نیروهای ثالث در مرز با ایران را رد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، لیلا عبدالله اوا سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان حضور نیروهای ثالث در مرز این کشور با ایران را رد کرد و در عین حال افزود همانطور که حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران نیز گفته است؛ رابطه دو ملت در بالاترین سطح خود قرار دارد.

وی در عین حال مدعی شد که حضور عناصر بیگانه در مناطق مرزی آذربایجان در طول جنگ دوم قره باغ مطرح شد حال آنکه از نظر باکو، هیچ شواهدی برای اثبات این اتهام وجود ندارد.

عبدالله اوا افزود: به طور کلی، وجود هرگونه نیرو از جمله عناصر تروریستی در قلمرو جمهوری آذربایجان می‌تواند تهدیدی برای این کشور یا کشورهای همسایه باشد و بنابراین چنین مسئله‌ای جای هیچ بحثی ندارد.

این درحالی است که با توجه به رزمایش اخیر ایران در شمال غرب کشور، چندی پیش حسین امیر عبداللهیان انجام رزمایش نظامی از سوی کشورها در داخل اراضی خود را در چارچوب حق حاکمیت ملی تعبیر کرد و با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک ایران گفت: جمهوری اسلامی حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.