باورهای عجیب درباره خاندان سلطنتی بریتانیا؛ از ماجرای فرزند نامشروع پرنسس مارگارت تا قتل دیانا!

خاندان سلطنتی بریتانیا شاید مشهورترین و خبرسازترین خاندان سلطنتی جهان باشند که بسیاری در سراسر دنیا اخبار مربوط به آن‌ها را دنبال می‌کنند.

به گزارش تازه نیوز، خاندان سلطنتی از دیرباز محل جنجال‌ها و اتفاقات دردسرساز متعدد بوده و به نظر می‌رسد هر ساله بر حواشی آن نیز افزوده می‌شود. با توجه به این‌که هر روز جنجالی دیگر در این خانواده اتفاق می‌افتد و در شرایطی که جدایی اخیر شاهزاده هری و مگان مرکل از خاندان سلطنتی بریتانیا، مشکلات داخلی بزرگ‌ترین خاندان سلطنتی جهان را به مرحله‌ای تازه رسانده، شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری در قالب تئوری‌های توطئه در مورد آن‌ها شکل می‌گیرد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ تئوری توطئه عجیب و باورنکردنی که در مورد خاندان سلطنتی بریتانیا وجود دارد آشنا کنیم.

۱- خاندان سلطنتی بریتانیا موجودات فضایی با قدرت تغییر چهره هستند

دیوید ایک، مجری سابق بی‌بی‌سی، نشان داد که به تئوری توطئه باور داشته و عجیب‌ترین تئوری او در این زمینه نیز مربوط به خاندان سلطنتی بریتانیاست. ایک و دیگران بر این باورند که خاندان سلطنتی بریتانیا و دیگر کشورهای جهان بخشی از یک فرقه مذهبی مدعی شناخت راه سعادت هستند و همه آن‌ها قدرت‌های فراطبیعی دارند زیرا نیاکان آن‌ها با موجودات فضایی خزنده رابطه زناشویی داشته‌اند. ایک مدعی است این تئوری او توضیح می‌دهد که چرا خاندان‌های سلطنتی به شکلی وسواس‌گونه تلاش دارند شجره خود را از طریق وصلت با دیگر خاندان‌های سلطنتی پاک نگه دارند و مدعی است با کسانی صحبت کرده که شاهد تغییر چهره افراد خاندان سلطنتی بریتانیا به خزنده و بازگشت آن‌ها با شکل انسانی‌شان بوده‌اند.

خاندان سلطنتی

۲- چارلز و دیانا یک دختر مخفی دارند

دیانا تایید کرده بود که پیش از ازدواج با شاهزاده چارلز مجبور بوده به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کند که مطمئن شود شرایط بچه‌دار شدن دارد اما برخی افراد این واقعیت را دستاویز تئوری‌های توطئه خود قرار داده‌اند. در سال ۲۰۱۴ در مجله Globe مقاله‌ای منتشر شد که مدعی شده بود در جریان این ویزیت، پزشک مذکور برخی از تخمدان‌های دیانا را برداشته و از روش لقاح مصنوعی برای ترکیب با اسپرم شاهزاده چارلز استفاده کرده است. بدون اجازه خاندان سلطنتی بریتانیا، یک پزشک یکی از این نطفه‌ها را به بدن همسرش منتقل کرده و بدین ترتیب تنها مدت کوتاهی پس از ازدواج چارلز و دیانا در سال ۱۹۸۱، دختربچه‌ای به نام سارا به دنیا آمده است که این موضوع توسط خاندان سلطنتی بریتانیا مخفی نگه داشته می‌شود. در کنار شباهت ظاهری این دختر به پرنسس دیانا، باید به سکوت این دختر اشاره کرد که باعث شده باورمندان به این تئوری توطئه افزایش یابند.

چارلز و دیانا

۳- خاندان سلطنتی بریتانیا دیانا را به قتل رساندند

پیش از مرگش، اتفاقات عجیبی برای پرنسس دیانا رخ داده بود. بعد از جدایی او و چارلز و پیش از ازدواج مجدد شاهزاده، دیانا در نامه‌ای نوشت که احساس خطر می‌کند زیرا کسی قصد دارد «یک تصادف را در ماشینم برنامه‌ریزی کند» و در این نامه به اتفاقاتی مانند قطع کردن سیم ترمز و ضربه شدید به سر به منظور باز کردن راه برای ازدواج مجدد چارلز اشاره می‌کند. علیرغم تشکیک‌های همیشگی دیانا، تمام مدارک به مستی راننده او به عنوان عامل اصلی مرگ او در سانحه رانندگی اشاره دارند.

پرنسس دیانا

۴- کیت میدلتون از یک رحم اجاره‌ای استفاده کرده

بعد از این که کیت میدلتون، شارلوت را به دنیا آورد، شایعات بسیاری مطرح شد مبنی بر این‌که او هیچ‌وقت باردار نبوده است. برخی مدعی شدند که شکم او به اندازه کافی برای یک برآمدگی بارداری، قلمبه نبوده و برخی دیگر مدعی شدند هیچ برق مادرگونه‌ای در چشم‌های او دیده نمی‌شود.

کیت میدلتون و شاهزاده هری

۵- ملکه الیزابت اول یک مرد بوده است

در قرن شانزدهم میلادی، شاه هنری هشتم خواهر کوچکترش، الیزابت تودور، را به یک روستای کوچک فرستاد تا از ابتلای او به طاعون جلوگیری کند. ظاهراً الیزابت آن‌جا مرده و دایه او از این‌که واقعیت ماجرا را به پادشاه بگوید بیم داشت زیرا می‌دانست پادشاهی که زن‌هایش را کشته است ترحمی به او نخواهد کرد. به جای خراب کردن سرنوشت خود، او و شوهرش تصمیم گرفتند دختری هم‌سن و شبیه به دیانا پیدا کند اما در روستای خودشان نتوانستند دختری مناسب این کار پیدا کنند. به جای آن، آن‌ها از یک پسربچه کشاور به نام نویل خواستند نقش دیانا را بازی کند. نقشه آن‌ها موفق بود و به همین دلیل است که ملکه باکره هیچ‌گاه ازدواج نکرد. نکته جالب این‌که برام استوکر نویسنده کتاب‌های دراکولا نیز به این تئوری توطئه باور داشت.

ملکه الیزابت اول

۶-شاهزاده هری پسر شاهزاده چارلز نیست

هیچ خاندان سلطنتی بدون شایعات در مورد یک فرزند ناخلف و نامشروع کامل نیست. برای سال‌ها، مردم معتقد بودند که شاهزاده هری در واقع فرزند جیمز هیویت است؛ کسی که با پرنسس دیانا رابطه داشت. اگر چه برخی معتقدند که رابطه آن‌ها بعد از به دنیا آمدن هری آغاز شده، اما نمایشنامه‌نویس جان کانوی معتقد است که هیویت به آغاز شدن رابطه خود با دیانا ۱۸ ماه قبل از تولد هری اعتراف کرده است. کانوی حتی نمایشنامه‌ای در مورد این موضوع در سال ۲۰۱۴ نوشت.

شاهزاده هری

۷- پرنسس مارگارت یک فرزند نامشروع دارد

مردی به نام رابرت براون با صرف ۱۰۰٬۰۰۰ پوند سعی کرد ثابت کند که او فرزند پرنسس مارگارت (دختر درگذشته ملکه الیزابت) و کاپیتان پیتر تاونزند است. براون مدعی بود که مارگارت در ژانویه ۱۹۵۵ این فرزند نامشروع را به دنیا آورده و با استفاده از بدل توانسته بارداری خود را مخفی نگه دارد و سپس نوزاد را به کنیا فرستاده تا توسط یک خانواده متمول بزرگ شود. در بزرگسالی، براون حتی در یک شکایت حقوقی پیروز شده و توانست وصیت‌نامه مادرش را ببیند اما در این وصیت‌نامه به نام او اشاره‌ای نشده بود.

پرنسس مارگارت

۸- شاهزاده چارلز یک خون‌آشام است

شاهزاده چارلز را به ولاد خوف‌ناک، حاکم خون‌آشام قرن پانزدهم که مخالفانش را بر سر نیزه می‌کرد، مرتبط شده است. علی‌رغم این‌که برخی شایعات مدعی هستند شاهزاده چارلز از نوادگان ولاد خون‌آشام است اما این شخص با چنین ویژگی‌هایی وجود خارجی نداشته است.

۹- ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری یک نقشه سیاسی است

بر اساس یک تئوری توطئه، ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری یک قمار سیاسی است که به بریتانیا اجازه می‌دهد بار دیگر ایالات متحده را جذب کند. از آن‌جایی که فرزندان شاهزاده هری به اندازه بریتانیایی بودن آمریکایی نیز خواهند بود، هر کدام از آن‌ها می‌تواند هم رئیس‌جمهور و هم پادشاه باشند. برخی تئوریسین‌های توطئه می‌گویند که بریتانیا می‌خواهد با این کار ایالات متحده را که زمانی بخشی از قلمرو بریتانیا بوده باز پس بگیرد.

ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری

۱۰- ملکه مالیات نمی‌پردازد

البته که پادشاه یا ملکه بریتانیا از مالیات دادن معاف است اما ملکه الیزابت باید مالیات درآمدهای خصوصی‌اش را بپیردازد و همچنین درآمدهایی که از محل لقب دوشس لنکستر عاید وی می‌شود. همچنین برخی شایعات می‌گویند که خاندان سلطنتی بریتانیا در عمرشان یک روز کار نکرده‌اند. اما خاندان سلطنتی بسیار پرکار هستند و هر کدام وظایفی دارند که سرشان را شلوغ نگه می‌دارد. علاوه بر شرکت در هزاران مراسم در طول سال، آن‌ها مدیریت بنیادها و فعالیت‌های خیریه، کار در نمایشگاه‌های هنری و حتی فیلمسازی را بر عهده دارند.

کیت و ویلیام در دانشگاه تحصیل کرده و ملکه الیزابت نیز در دوران جوانی مکانیک بوده است. شاهزاده چارلز نیز سابقه فیلمسازی دارد و خواهرش، آن، نیز در سال ۲۰۱۶ در بیش از ۶۴۰ مراسم مختلف شرکت کرده است و روزگاری به عنوان اسب‌سوار در المپیک حضور داشته است.

ملکه بریتانیا

منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید: بریتانیا برای مرگ ملکه الیزابت آماده می‌شود/ پروژه پل لندن کلید خورد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.