علت سرفه‌های پوتین چیست؟

پوتین می‌گوید در هوای سرد ورزش کرده و سرفه‌هایش به‌دلیل پیاده‌روی در سرما است. او تاکید کرد اتفاق بدی نخواهد افتاد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، ویدئویی که سرفه کردن پوتین را در حین گفت‌وگو با وزرا در کاخ کرملین نشان می‌دهد، یک روز پس از انکار ابتلا به کووید-۱۹ از سوی وی، منتشر شد از آن‌جایی که ولادیمیر پوتین، در نشست مجازی گروه ۲۰ افغانستان هم شرکت نکرد، گمانه‌زنی‌ها پیرامون ابتلای وی به ویروس کرونا بیشتر شد.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، رئیس‌جمهور ۶۹ ساله روسیه که معمولا ترس از بیماری را کم‌اهمیت نشان داده و اصرار داشته که از آنتی‌بادی و ایمنی بالایی برخوردار است، ادعا کرد که تداخل برنامه‌های روزانه‌اش باعث شده تا در نشست گروه ۲۰ شرکت نکند.

پیش از این والنتینا ماتوینکو، رئیس مجلس علیای روسیه به پوتین گفت که همکاران نسبت به سلامتی او ابراز نگرانی کرده‌اند. ماتوینکو پس از مشاهده این اتفاق به پوتین گفت: شما در طول جلسه سرفه می‌کردید. ما نگران سلامت شما هستیم. پوتین پاسخ داد: نگران نباشید همه‌چیز خوب است. نه فقط برای کووید-۱۹ بلکه برای دیگر انواع عفونت‌ها از من آزمایش می‌گیرند؛ با این حساب همه چیز خوب است.

پوتین توضیح داد: بعد از این‌که در هوای سرد ورزش کردم، احساس سرما کردم. این فقط نتیجه پیاده‌روی در هوای سرد است. هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد. امیدوارم همه‌ همکاران من سلامت باشند.

ماه گذشته، پس از اینکه تست کووید-۱۹ برخی دستیاران نزدیک پوتین مثبت شد، وی مجبور شد دو هفته را در قرنطینه سپری کند. پوتین اظهار کرد که واکسن از آلوده شدن فرد به ویروس جلوگیری می‌کند؛ گرچه در آن زمان وی تمام روز را از نزدیک با یکی از دستیارانش که مبتلا به کرونا شده بود، کار کرد.

پوتین افزود: همان‌طور که مشاهده می‌کنید، همه چیز طبق نظم پیش می‌رود و خدا را شاکریم که مثل فایزر یا آسترازنکا هیچ مشکل و یا داستان غم‌انگیزی پس از واکسیناسیون اتفاق نیفتاده است. از آن‌جایی که تصمیم گرفتم از خودم در برابر این بیماری محافظت کنم، واکسن اسپوتنیک را انتخاب کردم. نیروهای ارتش نیز درحال دریافت واکسن اسپوتنیک هستند.

او ادامه داد: پس از اولین دز، عوارض جانبی خاصی نداشتم. دومین دز را در میانه روز دریافت کردم و در نیمه شب حرارت بدنم ۳۷٫۲ درجه بود.  پس از این‌که از خواب بیدار شدم، حرارت بدنم ۳۶٫۶ درجه بود.

رئیس‌جمهور روسیه در پایان تاکید کرد: من از برنامه واکسیناسیون اجباری حمایت نمی‌کنم و همچنان بر این باور هستم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.