شوک بزرگ نویسنده مشهور به دنیای ادبیات؛ «کارمن مولا» نویسنده رمان‌های جنایی وجود خارجی ندارد! +عکس

کارمن مولا (Carmen Mola) عجیب ترین پیچش داستانی خود را فاش کرده است: او وجود خارجی ندارد و کتاب هایش توسط سه مرد میانسال نوشته شده اند.

  1. به گزارش تازه نیوز، جمعه شب بود که جایزه ۱ میلیون یورویی پلانتا پرایز به مولا داده شد، نویسنده ای که تاکنون به عنوان یک استاد دانشگاه معرفی شده بود که تحت یک نام هنری متفاوت کتاب می نوشت تا ناشناس باقی بماند. اما وقتی برنده این جایزه مهم در حضور پادشاه فلیپه ششم در بارسلون اعلام شد، سه مرد به روی صحنه رفتند و جهان ادبیات را در بهت و حیرت فرو بردند.

کارمن مولا

آگوستین مارتینز، خورخه دیاز و آنتونیو مرسرو پیش از نوشتن کتاب با استفاده از نام مستعار مولا نیز به تنهایی در زمینه نوشتن رمان و سناریو نویسی فعالیت داشتند و از کارهای سریالی آن ها می توان به Central Hospital و Blind Date اشاره کرد. شخصیت اصلی آن ها در رمان های مولا یک کارآگاه زن به نام النا بلانکو است که علایق خاصی دارد. این سه نویسنده که همگی در دهه پنجم و ششم زندگی خود قرار دارند، گفته اند که انتخاب یک اسم مستعار زنانه برای کمک به فروش کتاب هایشان نبوده است. مرسرو در صحبت با روزنامه اسپانیایی  El País گفته است: «نمی دانم که یک اسم مستعار زنانه باعث فروش بیشتر نسبت به یک اسم مستعار مردانه می شود یا خیر. ذره ای از این موضوع اطلاع ندارم اما شک دارم چنین باشد». این سه نویسنده اسپانیایی پیش از این نیز در مصاحبه های خود اعلام کرده بودند که مولا یک استاد دانشگاه چهل و چند ساله است و سه سال پیش با انتخاب این نام مستعار سعی در «حفاظت از یک زندگی آرام داشته اند و این موضوع هیچ ارتباطی با ادبیات نداشته است».

نویسنده اسپانیایی کارمن مولا

کتاب های این سه نویسنده تحت نام کارمن مولا تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰۰ نسخه فروش داشته، به ۱۱ زبان دیگر ترجمه شده و توسط استودیوهای Endemol Shine و ViacomCBS به سریال تبدیل شده اند. اما کتابی از کارمن مولا که برنده جایزه پلانتا شده یک تریلر تاریخی با عنوان The Beast و به معنای هیولا است، در مورد قاتلی سریالی که در دوران شیوع وبا در مادرید در سال ۱۸۳۴ به کشتن و تکه تکه کردن دختران دست می زند. این کتاب با استفاده از نام مستعار سرخیو لوپز نوشته شده بود که بعداً مشخص شد همان کارمن مولا است که در واقع دیاز، مارتینز و مرسرو هستند.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.