ایران طالبان را به رسمیت می‌شناسد؟

کاظمی قمی در رابطه با موضع ایران درباره به رسمیت شناختن دولت طالبان تصریح کرد: ایران به خواسته‌های مردم افغانستان احترام می‌گذارد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران در سفر به کابل گفت که در دیدار با مقامات طالبان «آنچه در افغانستان گذشت را مرور خواهیم کرد تا چگونه می‌توان یک هماهنگی تازه میان کشورها در مورد افغانستان به میان آید».

وی در فرودگاه کابل به خبرنگاران گفت که برخی کشورها با نام مبارزه با تروریسم به دنبال آغاز جنگ نیابتی در افغانستان هستند.

نماینده ویژه ایران در رابطه با موضع این کشور درباره به رسمیت شناختن دولت طالبان نیز تصریح کرد: ایران به خواسته‌های مردم افغانستان احترام می‌گذارد.

براساس بیانیه سفارت ایران در کابل، کاظمی قمی در این سفر قرار است با «مقامات عالی طالبان پیرامون موضوعات مختلف همچون مسائل منطقه‌ای، مهاجرین، کمک‌های بشردوستانه، تشکیل دولت فراگیر و بویژه موضوعات اقتصادی گفتگو نماید.

بیانیه می‌افزاید که کمک به مردم افغانستان قبل از فصل سرما در اولویت می‌باشد.

گفتنی است؛ ساعتی پیش «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهور کشورمان در امور افغانستان و هیات همراه وی در فرودگاه کابل مورد استقبال جمعی از مسئولان طالبان قرار گرفتند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.