آخرین خبر از اصفهان: اعتراضات همچنان ادامه دارد

برخی مردم و کشاورزان اصفهان امروز هم در اعتراض به نبود آب در این رودخانه دست به تجمع زدند.

به گزارش تازه‌نیوز، با وجود این که عصر دیروز شورای میراب اصفهان با استانداری و فرمانداری این شهر جلسه ای برگزار کردند و در این جلسه مقرر شد که تجمع کشاورزان اصفهان در بستر خشکیده زاینده رود به پایان برسد، اما امروز هم جمعی از مردم و کشاورزان اصفهان در اعتراض به نبود آب در زاینده رود دست به تجمع زدند و تاکید کردند تا زمانی که آب در این رودخانه جاری نشود و از شهر اصفهان نگذرد، به تجمع خود پایان نخواهند داد.

ماجرا از این قرار است که پس از بیش از دو هفته تحصن کشاورزان شرق اصفهان در اعتراض به عدم تامین حقابه آنها از زاینده رود، عصر دیروز شورای میراب اصفهان که متشکل از جمعی از کشاورزان ریش سفید شرق و غرب اصفهان است، با مسئولان استانداری، فرمانداری و نماینده رئیس جمهور جلسه ای برگزار کردند و در این جلسه قرار شد که مشکل کشاورزان شرق اصفهان ظرف سه ماه حل شود.

بعد از برگزاری این جلسه، برخی کشاورزان متحصن در بستر خشکیده زاینده رود با صحبت های شورای میراب اصفهان قانع شدند که چادرهای خود را جمع کنند و به تحصن خود پایان دهند.

در چنین شرایطی اما بازهم برخی کشاورزان با وجود توصیه شورای میراب اصفهان و وعده های مسئولان استانداری و فرمانداری، حاضر به جمع کردن چادرهای خود و پایان دادن به تحصن نشدند و همین مساله منجر به تشدید خشونت ها در این تجمع شده است؛ چراکه از نظر فرمانداری اصفهان تحصن کنندگان باید از عصر دیروز بستر زاینده رود را ترک می کردند.

صبح امروز هم با توجه به فراخوان هایی که در صفحات محلی اصفهانی ها برای برگزاری تجمع در بستر خشکیده زاینده رود و در کنار پل خواجو برگزار شده بود، جمعی از مردم اصفهان به تجمع کشاورزان باقیمانده در تحصن پیوستند و با توجه به تاکید فرمانداری بر لزوم پایان دادن به تجمع، تظاهرات صبح امروز با مخالفت نیروی انتظامی اصفهان همراه شد.

گفتنی است؛ پیگیری های خبرنگار رکنا از فعالان محیط زیست اصفهانی نشان می دهد که خسارت جانی در تجمع صبح امروز مردم و کشاورزان اصفهان گزارش نشده است.

در همی ازتباط:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.