امان از این دولت دامادها با اینترنت کند و محدود!

محمد مهاجری نوشت: از ابتدای دولت سیزدهم ظاهرا سیاست بر تقابل با «سرعت اینترنت» است و به نظر می‌رسد اینترنت «ناسرعت پرمحدود» در ایران فراگیر شده و این مسیر ادامه خواهد داشت.

به گزارش تازه نیوز، محمد مهاجری فعال رسانه‌ای اصولگرا در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

تا آنجا که می‌دانم اینترنت امروز به چهار شیوه قابل ارائه به مردم است:

۱. پرسرعت نامحدود
۲. پرسرعت پرمحدود
۳. ناسرعت نامحدود
۴. ناسرعت پرمحدود

محدودیت‌ها و اعمال سانسور، شاید در دست دولت‌ها نباشد؛ اما سرعت که اختیارش با دولت است. دولت قبل اگر نتوانست بر محدودیت‌های نادرست موجود بر اینترنت غلبه کند، اما انصافا سرعت را تا حد ممکن توسعه داد و به لطف سیاست‌های غلط فیلترینگ اینترنت و فراگیری فیلترشکن‌ها، مردم هم خوب یادگرفته بودند که چگونه یک سرویس اینترنت «پرسرعت پرمحدود» را به «پرسرعت نامحدود» تبدیل کنند.

از ابتدای دولت سیزدهم، ظاهرا سیاست بر تقابل با «سرعت اینترنت» است و به نظر می‌رسد در این چندماه کم، اینترنت «ناسرعت پرمحدود» در ایران فراگیر شده و ظاهرا این مسیر هم ادامه خواهد داشت.

قبلا به این دولت لقب «دولت دامادها» را داده بودند و حالا لقب دولت توسعه‌دهنده «اینترنت ناسرعت پرمحدود» هم اضافه می‌شود.

پیش‌بینی می‌کنم در عصر توسعه اینترنت ناسرعت پرمحدود، درآمد اپراتور‌ها هم کم شود؛ فلذا سهامداران محترم اپراتور‌ها که خود از بنیانگذاران مفهوم اینترنت ناسرعت پرمحدود در ایران هستند، برای جبران کاهش درآمد خود، قیمت اینترنت را نیز افزایش دهند. پس جای ترقی دستاورد فعلی هم همچنان وجود دارد و می‌توان در سال آینده لقب توسعه‌دهنده «اینترنت ناسرعتِ پرمحدودِ گران» را به دولت سیزدهم اعطا کرد.

این مطالب را در حالی نوشتم که ویدئوی صحبت‌های انتخاباتی آقای رئیسی را چندبار مرور کردم که می‌گفت: چرا وقتی بچه‌ها گیم بازی می‌کنند، اینترنت قطع میشه، چرا یک دانشجو وقتی میخواد یک فایل علمی رو از اینترنت ببینه ناراضیه؛ من خودم دو میلیون فالور دارم!

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.