ماجرای سقوط پهپاد در کوهرنگ چه بود؟ +ویدئو

ساعاتی پیش یک فروند پهپاد در روستای میهه شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، پس از شنیده شدن انفجاری بزرگ در شب گذشته در منطقه بادرود از توابع شهرستان نطنز که مقامات نظامی و پدافندی آن را یک تست پدافندی برای واکنش به حمله های احتمالی عنوان کردند، در ویدیو سقوط پهپاد در کوهرنگ دیده می شود که یک هلیکوپتر تلاش دارد پهپادی را از روی زمین بلند کند. گفته می شود که مسئولان دولتی در شهر کوهرنگ صحت این فیلم را تایید کرده اما تاکنون جزییاتی در مورد واقعیت ماجرا مخابره نشده است.

خبرگزاری ایرنا مدعی است که یک منبع مطلع محلی در مورد ماجرای سقوط پهپاد در کوهرنگ گفته است: «یک فروند پهپاد در روستای میهه از توابع شهرستان کوهرنگ سقوط کرد. تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص این پهپاد در دست نیست و اخبار کاملی اطلاع‌رسانی نشده است». بر اساس روایت های محلی، این پهپاد با بالگرد از ارتفاعات پایین آورده شده و سپس توسط نیروهای نظامی با استفاده از جرثقیل به روستای میهه منتقل شده است. شبکه خبر نیز مدعی شده که این پهپاد شباهت زیادی به پهپاد ایرانی سیمرغ و پهپاد آمریکایی RQ-۱۷۰ دارد. به گزارش باشگاه خبرنگارن جوان، جعفر مردانی معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص این ماجرا گفته است: «این پرنده ساعت ۱۹ روز پنج شنبه مورخ یازدهم آذرماه جاری از فرودگاه شهرکرد به سمت غرب شهرکرد به منظور بارور کردن ابرها به حرکت درمی‌آید. به علت شرایط نامساعد منطقه کوهرنگ و وزش شدید باد، این پهپاد در ساعت ۲۰ اقدام به باز نمودن چتر می‌کند و روز گذشته توسط کارشناسان به صورت زمینی به مبدا منتقل شده است».

این اتفاقات در حالی است که برخی خبرهای غیررسمی از ساقط کردن یک پهپاد ناشناس در شب گذشته در منطقه نطنز خبر می دادند. امیر تقی خانی سخنگوی ارتش در مورد حادثه شب گذشته در نطنز گفته بود: «همان طور که اعلام شد ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه های موشکی میدان آزمایش شد. هدف این آزمایش ارزیابی سامانه های مستقر در منطقه اجرایی بود. این گونه تمرینات در فضای کاملا امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد».

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.