وضعیت آب‌و‌هوا امروز شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰

در غرب، جنوب غرب و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، تهران و البرز و بخش‌هایی از گیلان و مازندران بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز،  صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی ، گفت: امشب در نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، تهران و البرز و بخش‌هایی از گیلان و مازندران بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این شرایط شنبه در غرب، جنوب غرب، سواحل غربی خلیج‌فارس، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، جنوب استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از مازندران و گیلان ادامه خواهد داشت.

ضیائیان گفت: در نواحی شمال شرق کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود. روز یکشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی به نواحی جنوب غرب سواحل غربی خلیج‌فارس و بخش‌هایی از شرق و مرکز کشور محدود خواهد شد.

او گفت: روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید مجدد در نیمه غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، تهران، البرز و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و بخش‌هایی از اصفهان، شمال فارس و جنوب استان‌های مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه به تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته شده و در جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی زاگرس بارش باران پیش بینی می‌شود.

او گفت: آسمان تهران نیمه ابری تا ابری است و بیشترین دمای تهران ۱۳ درجه و کم ترین آن ۴ درجه است.

بیشتر بخوانید:

 

۱ نظر
  1. هلاکویی

    ابر وخورشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.