وزیر دفاع: به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در واکنش به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت: به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم و ۹۰ درصد تجهیزات دفاعی در ایران تولید می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، امیر سرتیپ امیر حاتمی امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به این‌که درخواست‌های ارائه شده مسئولان استانی پیگیری خواهد شد و شاهد به ثمر نشستن تلاش‌ها خواهیم بود اظهار داشت: انسجام، همدلی و همراهی موجود در استان زنجان بین مردم و مسئولان جای خرسندی دارد.
وی افزود: در ارتباط با چند موضوع، کشور و استان زنجان عملکرد خوبی داشته‌اند که یکی از آن‌ها موضوع کرونا بود، با این حال اقدامات علمی و پژوهشی مناسبی در موضوع کرونا در این استان انجام گرفت و با وجود نداشتن زیر ساخت‌های مناسب درمانی در استان، تلاش مضاعفی در حوزه درمان انجام شد و باید موضوع ضعف زیرساخت‌ها پیگیری شود.
​​​​​​​
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به این‌که در حوزه ماه محرم و عزاداری شهدای کربلا و حضرت اباعبدالحسین (ع) نیز زنجانی‌ها خوش درخشیدند گفت: زنجان با وجود داشتن حسینیه اعظم، زیننبیه اعظم نامدار است و اظهار ارادت بزرگی را از خود نشان می‌دهند بسیاری‌ها نگاهشان به استان بود و با تلاش‌های انجام شده باز هم نمونه دیگری با کمک مؤمنانه بزرگ ساماندهی شد. اما جا دارد این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد، زیرا الگوی جدیدی از کار انجام گرفت.

وی با بیان این‌که پروژه‌های انجام گرفته برای جهش تولید بیانگر این است که توجه مناسبی به وضعیت کشور شده است عنوان کرد: ما در حال حاضر با شرایط خاصی مواجه هستیم، دشمنان با فشار حداکثری تلاش داشتند کشور را با مشکل مواجه کنند و سعی داشتند تلاش خود را در نارضایتی مردم ببینند که در آن با شکست مواجه شدند، چرا که مدیران کشور با رهنمود‌های رهبر انقلاب به این نکته رسیدند که می‌توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد و آن فرصت، توجه به تولید و خودکفایی بود.
امیر حاتمی خاطر نشان کرد: بسیار مهم است با وجود فشار‌ها، کرونا و محدودیت‌ها در حال انجام اقداماتی هستیم که برای بسیاری‌ها در برخورد اول قابل باور نیست، در شرایط موجود علاوه بر جهش تولید کشور، استمرار در تولید دارد، با وجود تمام فشار‌های حداکثری مصادیق نشان می‌دهد بسیاری از نیازمندی‌ها در حال برطرف شدن هستند.
این مسئول با تاکید بر این‌که با وجود شدید‌ترین تحریم‌ها امروز همه نیازمندی‌هایمان را تامین می‌کنیم گفت: ۹۰ درصد نیاز قطعا تامین می‌شود و ۱۰ درصد مابقی نیز در یک فرصت منطقی قطعا تامین می‌شود، این بخش به لحاظ فناوری، هزینه‌ها و تحریم‌ها بحث سختی است این روز‌ها بسیاری از دعوا‌های شورای امنیت حول تمدید تحریم تسلیحاتی است و به عنوان هدف برجسته دشمن اصلی ما است، اما توانسته‌ایم در مقابل تحریم‌ها بایستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه کمک می‌کنیم پروژه‌هایی که تحت عنون جهش تولید درحال اجرا هستند به نتیجه برسند، افزود: مشکلات و خواسته‌هایی که در این جلسه گفته شد پیگیری خواهند شد. در حوزه صادرات استان در سال گذشته عملکرد خوبی داشته است و امیدواریم در سال جاری نیز همین روال وجود داشته باشد.
امیر حاتمی با بیان اینکه صادرات مکمل مهمی برای جهش تولید است، گفت: استان در همه زمینه‌ها ظرفیت صادراتی خوبی را دارد و باید این بحث جدی دنبال شود. چرا که ارز آوری برای دولت و تولیدکنندگان به خصوص در بخش‌های کشاورزی و صنعتی بسیار مهم است و خلاصی از خام فروشی و مسئله نفت به همین موضوع بستگی دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمنان این است که مانع پیشرفت ما شود، گفت: باید در افتتاح پروژه‌هایی نظیر دو خطه شدن راه‌آهن تسریع شود چرا که برای استان بسیار مهم است وما پیگیر این موضوع هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.