همتی: بالابردن تاب آوری اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همکاری سایر ارکان اقتصادی کشور است

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به دو عنوان کلی که در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان وظیفه بانک مرکزی معین شده است گفت: «مبارزه با فساد» و «ثبات بازار‌های مالی» و در مجموع بالابردن تاب آوری اقتصادی، رسالت بزرگ بانک مرکزی است که طبعاً نیازمند هماهنگی و همکاری سایر ارکان اقتصادی کشور می‌باشد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، طبق اعلام اداره کل روابط عمومی مجمع، در ادامه بررسی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی،  عبدالناصر همتی و معاونان وی در حوزه‌های اقتصادی، ارزی، نظارت و فناوری‌های نوین، گزارشی از عملکرد بانک مرکزی ارائه کردند.
همتی با اشاره به دو عنوان کلی که در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان وظیفه بانک مرکزی معین شده است گفت: «مبارزه با فساد» و «ثبات بازار‌های مالی» و در مجموع بالابردن تاب آوری اقتصادی، رسالت بزرگ بانک مرکزی است که طبعاً نیازمند هماهنگی و همکاری سایر ارکان اقتصادی کشور می‌باشد.
وی افزود: برای آنکه بتوانیم اهداف مورد نظر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم ۱۱ سیاست و ۳۹ برنامه و ۱۵۰ اقدام اجرایی را تنظیم و در دستور کار قرار داده ایم.
در گزارش بانک مرکزی، اصلاح نظام بانکی کشور، ادغام بانک‌های تابعه نیرو‌های مسلح در بانک سپه، انتظام بخشی به بازار پول، ساماندهی موسسات اعتباری غیر مجاز، تعیین تکلیف مطالبات غیر جاری بانک ها، شفاف سازی فعالیت‌های پولی و اقتصادی از جمله برنامه‌ها و اقدامات اجرایی بانک مرکزی در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی عنوان شده است.
بر اساس این گزارش در ادامه این نشست، اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، دیدگاه‌ها و سوالات خود را در خصوص گزارش بانک مرکزی مطرح کردند و ادامه این بررسی به جلسه آتی موکول شد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.