مرگ معروف‌ترین دوقلوهای تلویزیونی به خاطر کرونا

دوقلوهای «بوگدانوف» پیشتازان برنامه‌های علمی تلویزیون فرانسه به فاصله ۶ روز قربانی کرونا شدند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از یورونیوز، برادران بوگدانوف که از دهه ۸۰ در مقام پیشگامان طرح ساده مسائل پیچیده علمی در برنامه‌های تلویزیونی شناخته شده و در سال‌های بعد با عمل‌های «زیبایی» و چهره‌های عجیب و غریب، شهرتی جهانی کسب کرده بودند، به فاصله ۶ روز از یکدیگر و در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.

ایگور بوگدانوف ۷۲ ساله شامگاه دوشنبه سوم ژانویه، تنها ۶ روز پس از گریشکا، برادرش و به‌ علت عوارض ناشی از بیماری کووید-۱۹ درگذشت. هیچکدام از این دو برادر واکسینه نشده بودند و به ‌گفته نزدیکانشان مطمئن بودند که با توجه به سبک زندگی به‌ شدت سلامت و رعایت پروتکل‌های اجتماعی، به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند.

خانواده این دو برادر درباره علت مرگ اظهار نظری نکرده اما گریشکا ۲۸ دسامبر و پس از چندین روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در پاریس جان باخت.

دوقلوهای بوگدانوف در دهه ۱۹۸۰ با برنامه علمی-تخیلی «زمان ایکس» در فرانسه به شهرت رسیدند. آن‌ها صورت‌های خود را با جراحی زیبایی به شکل آدم فضایی درآوردند و به بخشی از خاطره مشترک فرانسوی‌های میانسال امروز تبدیل شدند.

این دو برادر سرشناس در سال‌های بعد از سوی پژوهشگران فرانسوی و حتی آمریکایی به کپی‌کاری در تزهای دکترا و دست‌کم یکی از کتاب‌های خود با نام «خدا و علوم متهم شدند.»

از سوی دیگر قرار بود این دو برادر به جرم کلاهبرداری از یک میلیونر دارای مشکل روانی، در ماه ژانویه امسال محاکمه شوند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.