الان کارگر با یک‌سوم مزدش می‌تواند چلوکباب بخورد اما قبلاً نان‌ و پنیر هم نمی‌توانست بخورد

امام جمعه مشهد گفت: آن روز که دلار هفت تومان بود، کارگر با یک‌سوم مزد روزانه‌اش برای ناهار چیزی بیشتر از نان‌ و پنیر نمی‌توانست بخورد در حالی که امروز یک کارگر با یک‌سوم مزد روزانه خود برای ناهار حداقل یک چلوکباب می‌تواند بخرد.

به گزارش تازه نیوز، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار داشت: روزی دلار هفت تومان بود و مملکت را آمریکا گرفته بود، آمریکا را بیرون کردید و دلار شد بیست و چند هزار تومان، این معیار ارزیابی است؟ روزی که دلار هفت تومان بود و آمریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک‌سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر و انگور نمی‌توانست بخورد! این زندگی مردم بود اما امروز یک کارگر با یک‌سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد!

امام جمعه مشهد ادامه داد: اگر اهل شکم و معیشت هستید و این‌طوری می‌خواهید یک نظام را ارزیابی کنید، اما اقتدار جهانی‌اش را ملاک یک نظام نگیرید و سلطه آمریکا را در منطقه خاورمیانه به حساب اقتدار نگذارید. این ارزشی که از نظر توانمندی‌های نظامی پیدا کرده که دنیای استکبار از موشک آن می‌ترسد و فرار می‌کند به حساب نظام نگذارید! اگر اهل شکم هستید بروید شکم آن روز مردم را با امروز تحلیل کنید نه فقط دلار را.

2 نظر
  1. چلوکباب سلطانی

    کاش فرصت دیدار رودرو با جنابعالی در جایی بدون حضور مزاحمان فراهم می شد تا ابراز ارادت اکثریت مردم چلوکباب خور را خدمتتان ابراز می کردم.

    1. من

      اقا به پیر به پیغمبر ایشون خودش این طوریه مدیونین فک کنین مشهدیا همشون این طورن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.