سرنوشت دو دختر زندانی در خانه وحشت تهران چه شد؟

زندانیان خانه وحشت آزاد شدند تا این بار با سرنوشتی متفاوت از گذشته به زندگی خود ادامه دهند.

به گزارش تازه‌نیوز، تحقیقات تیم جنایی پایتخت در پرونده دختران نجات یافته از خانه وحشت نشان می‌دهد که آن‌ها بی‌گناه هستند و نقشی در قتل یا پنهان کردن جسد دختری که در آنجا کشته شده ندارند. در این شرایط با تشخیص بازپرس جنایی هر دو آزاد شدند که یکی از آن‌ها تحویل خانواده‌اش و دیگری به بهزیستی منتقل شد.

به نقل از همشهری، از روز پانزدهم آذر و پس از افشای اسرار خانه وحشت پایتخت که در آن دختری به قتل رسیده است و ۲ دختر دیگر پس از ماه‌ها زندانی بودن نجات یافته‌اند، تحقیقات در این پرونده ادامه دارد. متهم اصلی این پرونده جوانی ۳۳ساله به نام سعید است که با معرفی خود به‌عنوان مأمور پلیس، دختران فراری را فریب داده و به خانه‌اش در حوالی خیابان قزوین می‌کشاند و به همراه خواهرش آن‌ها را زندانی می‌کرد.

پیدا شدن جسد نایلون پیچ یک دختر در این خانه که حدود ۴ماه از قتل او می‌گذشت و نجات ۲دختر دیگر که یکی از آن‌ها از ۳سال قبل و دیگری از ۸ماه قبل در این خانه زندانی بودند، نشان می‌داد که پلیس با پرونده‌ای پیچیده و مرموز روبه‌رو است. به همین دلیل سعید و خواهرش با دستور قاضی محمد وهابی، بازپرس دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند، اما سعید همچنان مدعی است دختری که در خانه‌اش به قتل رسیده، توسط همان ۲ دختری که از آنجا نجات یافته‌اند، کشته شده است.

به همین دلیل دختران نجات یافته در بازداشت بودند تا همه ابعاد پرونده فاش شود. سرانجام تیم جنایی با بررسی همه جانبه به این نتیجه رسید که دختران نقشی در قتل یا اخفای جسد ندارند و به‌دلیل شرایطی که داشتند نمی‌توانستند ماجرای وجود جسد در خانه را به پلیس و یا فرد دیگری اطلاع بدهند.

به این ترتیب روز چهارشنبه، بازپرس جنایی تهران دستور آزادی هر دو را صادر کرد و ماجرا به خانواده هایشان اطلاع داده شد که یکی از خانواده‌ها دخترش را تحویل گرفت، اما دیگری ترجیح داد که به بهزیستی واگذار شود.

در همین حال، مسعود افرازه که به‌صورت داوطلبانه وکالت ۲دختر نجات یافته از خانه وحشت را به‌عهده گرفته است می‌گوید: به‌دنبال آزادی موکلانم، برای دفاع از آن‌ها در اسرع وقت از سعید به اتهام تجاوز به عنف، تهدید، ضرب و جرح عمدی، فحاشی، غصب عنوان و حبس غیرقانونی شکایت خواهم کرد تا حقوق آن‌ها پایمال نشود.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.