تنها گذاشتن کودک ۴ساله در خانه مرگی دردناک رقم زد!

مشکل ساده اجاق گاز و تنها بودن پسربچه ۴ساله در خانه، حادثه‌ هولناکی را در مشهد رقم زد.

به گزارش تازه‌نیوز، هفته گذشته به قاضی صادق صفری، بازپرس جنایی مشهد خبر رسید که پیکر بی‌جان پسربچه‌ای‌ ۴ساله درحالی‌که ساعتی از مرگ او می‌گذشت به یکی از بیمارستان‌های مشهد منتقل شده است. آن‌طور که مسئولان بیمارستان گزارش کرده بودند پسربچه بر اثر واژگون شدن اجاق گاز ۵شعله به رویش، زیر اجاق گاز گرفتار شده و در نهایت جان باخته بود. علت مرگ پسربچه عجیب بود و بازپرس جنایی پس از دریافت گزارش به همراه تیمی از مأموران آگاهی راهی بیمارستان شدند. کسی که پیکر پسربچه را به بیمارستان منتقل کرده بود، مادر او بود.

به نقل از همشهری، زن جوان گفت: مدتی قبل از همسرم به‌صورت توافقی جدا شدم و حضانت پسرم بر عهده من بود. ما در آپارتمانی کوچک زندگی می‌کردیم و من گاهی مجبور بودم پسرم را در خانه تنها بگذارم تا سر کار بروم.

این مطالب را هم بخوانید:

مادر پسربچه جان‌باخته ادامه داد: روز حادثه طبق معمول درحالی‌که پسرم در خانه تنها بود به محل کارم رفتم. برای این‌که اتفاقی رخ ندهد، در را نیز قفل کردم اما بعدازظهر وقتی برگشتم، با صحنه‌ای هولناک روبه‌رو شدم. پسرم ظاهرا به‌دلیل گرسنگی به آشپزخانه و سراغ اجاق گاز رفته و از آن آویزان شده بود تا دستش به غذا برسد اما اجاق گاز روی او واژگون شده و از حال رفته بود. با دیدن این صحنه وحشت‌زده پسرم را از زیر اجاق گاز بیرون کشیدم و با اورژانس تماس گرفتم و وی را به بیمارستان منتقل کردیم، اما پزشکان پس از معاینه او اعلام کردند که وی جانش را از دست داده و ساعتی از مرگ او می‌گذرد.

این‌که یک اجاق گاز ۵شعله به راحتی روی پسربچه افتاده بود، عجیب به‌نظر می‌رسید. در این شرایط به دستور قاضی صفری جسد پسربچه به پزشکی قانونی انتقال یافت و بررسی‌ها برای مشخص شدن علت مرگ او آغاز شد. کمی بعد متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند که هیچ آثاری از این‌که پسربچه به قتل رسیده باشد در بدن او پیدا نشده است و وی ظاهرا بر اثر خفگی جان باخته است. از سوی دیگر وقتی مأموران برای تحقیق راهی محل زندگی زن جوان و پسرش شدند و به پرس‌وجو از همسایه‌ها پرداختند، آن‌ها گفتند که زن جوان عاشق پسرش بود و آن‌ها روز حادثه هیچ مورد مشکوکی ندیده و هرگز نشنیده بودند که وی پسرش را شکنجه کند!

پایه‌های لق اجاق گاز
بازپرس جنایی که همچنان به موضوع مشکوک بود این بار برای بررسی‌ صحنه مرگ پسربچه راهی خانه آن‌ها شد؛ آپارتمانی حدودا ۵۰متری با یک اتاق خواب، یک هال و یک آشپزخانه. او به سمت آشپزخانه رفت و در بررسی اجاق گاز بود که همه‌‌چیز روشن شد. پایه‌های اجاق گاز آن‌قدر لق بود که به راحتی تکان می‌خورد و با یک فشار ساده می‌توانست سقوط کند. زن جوان درحالی‌که گریه می‌کرد و خود را مقصر مرگ تنها فرزندش می‌دانست گفت که اجاق‌گاز مدت‌ها در چنین وضعیتی بوده و چندبار دیگر هم نزدیک بوده که واژگون شود اما وی هرگز فرصت آن را پیدا نکرده که مشکل آن را برطرف کند.

با مشخص شدن اسرار مرگ پسربچه ۴ساله، بازپرس جنایی مشهد دستورات لازم در این پرونده را صادر و به شهروندان توصیه کرد مراقب فرزندان خردسال خود در خانه باشند و از تنها گذاشتن آن‌ها جدا خودداری کنند. اما درصورت اجبار همه وسایل خطرناک را از دسترس دورنگه داشته و محیط امنی را برای آن‌ها فراهم آورند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.