کف و سقف افزایش حقوق‌ها در ۱۴۰۱ اعلام شد +جزئیات افزایش پلکانی

کارمندانی که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند از افزایش بیشتری برخوردار خواهند شد و کارمندانی که متوسط دریافتی آنها بیشتر از ۱۰ میلیون تومان است افزایش حقوق کمتری خواهند داشت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، سیدالبرز حسینی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، در خصوص نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۱ با توجه به لایحه پیشنهادی دولت گفت: افزایش حقوق کارمندان در بودجه سال آینده بین ۵ تا ۲۹ درصد خواهد بود که با توجه به متوسط دریافتی آنها متغیر است یعنی افرادی که حقوق بالاتری می‌گیرند افزایش حقوق کمتری خواهند داشت. البته میانگین افزایش حقوق کارمندان ۱۰ درصد پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق کارمندان پلکانی خواهد بود،‌ تاکید کرد: کارمندانی که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند از افزایش بیشتری برخوردار خواهند شد و کارمندانی که متوسط دریافتی آنها بیشتر از ۱۰ میلیون تومان است افزایش حقوق کمتری خواهند داشت.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: اگر افزایش پلکانی حقوق کارمندان به سمتی برود که طیف وسیعی از آنها افزایش حقوق خوبی داشته باشند، مورد پذیرش مجلس خواهد بود اما اگر پس از بررسی‌های نمایندگان به این نتیجه برسیم که طیف کمتری از کارمندان از این قاعده افزایش حقوق بهره‌مند خواهند شد، باید در نحوه افزایش حقوق‌ها در سال آینده تجدیدنظر شود.

حسینی با بیان اینکه این شیوه افزایش حقوق روش منطقی‌تری نسبت به روش‌های دیگر است، بر لزوم تطبیق میزان افزایش حقوق با تورم تاکید کرد و افزود: اگر تورم در کشور کنترل شود به نفع حقوق‌بگیران ثابت است اما اگر تورم کنترل نشود، هرچقدر هم حقوق کارمندان یا کارگران را افزایش دهیم چندان اثر مثبتی در زندگی طیف حقوق بگیر نخواهد داشت.

مطالب مرتبط
3 نظر
  1. تایماز

    هم وغم دولت شده افزایش حقوق کارمندانش بدبخت گارگران که هیچ کس نیست بفکرشون باشه اول ازهمه حتی خودشون هم مالیات میدن

  2. امیر

    افزایش حقوق مساوی تورم ونا عدالتی درجامعه همه مردم کارمند یا حقوق بگیر دولت نیستن لذا افزایش یعنی حق یک عدهای را گرفتن وبه نیروهای دولتی دادن.

  3. محمد باقر

    خیر بدترین شیوه افزایش حقوق است، چون نظام شایستگی از بین رفته است، و تجربه و سابقه در نظر گرفته نشده، در وزارت نفت افزایشات سالانه بر اساس شایستگی تعیین میشد، یعنی کسی که بیشتر و درست تر کار می‌کرد، افزایش حقوق بیشتری داشت، دو نفر رو در نظر بگیرید یکی فعال یکی مفت خور و تنبل، در شرکت نفت، اون نفر فعال بواسطه فعالیت حقوق بیشتری می‌گرفت اما در چند سال اخیر اون نفر تنبل و بی خاصیت چون حقوقش کمتر بوده الان افزایش‌ حقوقش بیشتره،. این نه انصافه نه عدالت، باعث بی انگیزه شده کار کنان فعال هم شده

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.