رغبتی: اظهارات خلیل‌زاده شبیه شوخی است/ شجاع ۲ سال دیگر قرارداد دارد

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: از مسائلی که مطرح شده تعجب می‌کنم، اظهارات شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم ما بیشتر به شوخی می‌ماند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، طبق اعلام سایت باشگاه پرسپولیس، علی رغبتی درباره اظهارات شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از مسائلی که مطرح شده است، تعجب می‌کنم. اظهارات وی به شوخی می‌ماند تا واقعیت. خلیل‌زاده در یکی، دو هفته‌ای که باشگاه به شدت درگیر نقل و انتقالات و رفع نیاز‌های تیم با توجه به فاصله کم تا لیگ قهرمانان بوده است، مراجعه کرد و دو، سه جلسه غیر رسمی هم داشتیم. خلیل‌زاده کل امور قراردادش را به مدیر برنامه خود سپرده است و جلسه رسمی با وی برگزار می‌شود. این مواردی که درباره دستور وزارت ورزش عنوان شد، صحت ندارد.

وی افزود: نهاد‌های نظارتی در باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس که دولتی است، مستقر هستند. روی مسائل مالی و قرارداد‌ها نظارت دارند. برای هر قرارداد، باید توجیه و توضیح وجود داشته باشد، اما این طور که او مطرح کرده نیست. با مدیربرنامه خلیل‌زاده هم دو جلسه رسمی داشتیم که آخرین آن سه‌شنبه بود و پیشنهاد خودشان را مطرح کردند. تصمیم درباره این پیشنهاد را یک نفر انجام نمی‌دهد و باید در هیئت مدیره مطرح شود. هیئت مدیره هم که نمی‌تواند یک نفر را در نظر بگیرد و باید بازیکنان دیگر را هم لحاظ کند. باید یک تصمیم برای همه بچه‌ها بگیریم. این مسئله به زمان بیشتری نیاز دارد و بعد از لیگ قهرمانان برای آن تصمیم می‌گیریم. با عجله و با فشار که نمی‌شود این کار را انجام داد.

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: خلیل‌زاده تا دو سال دیگر قرارداد داشته و دوباره درباره مفاد قرارداد بحث وجود دارد. در فاصله کوتاه تا رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا که جای این حرف‌ها و تمدید نبود، با این وجود جلسه رسمی با مدیربرنامه وی داشتیم. ما در این زمان کم باید مسائل روی زمین مانده و رفع نیاز‌های اضطراری تیم در حوزه بازیکن را بر طرف می‌کردیم. نمی‌توانستیم این‌ها را رها کنیم. بعد از آسیا فرصت کافی برای این مسائل وجود دارد تا به آن ورود کنیم و بیشتر بازیکنان هم مدیربرنامه رسمی دارند.

رغبتی تصریح کرد: در کنار تمام این موارد باید توجه داشت که در بعضی موارد بند‌های فسخ قرارداد وجود دارد. بعضی بازیکنان با اصرار و فشار خواهان اضافه شدن این بند به قرارداد می‌شوند. مفهوم چنین بندی آن است که هر قدر هم مدت قرارداد، طولانی شود، یک ساعت بعد از قرارداد اگر شرایط، فراهم شود، می‌توانند بروند. بعضی هم برای تمدید خواهان، تسهیل شرایط مربوط به بند جدایی می‌شوند که در عمل می‌تواند باعث کاهش مدت همکاری هم بشود. چنین تمدیدی فاقد ارزش واقعی است.

وی ادامه داد: در خصوص علی علیپور هم باید این نکته را عرض کنم که برای ما مشخص شد هدف نهایی او، بازی در اروپا است. او سال قبل هم درخواست داشت که به بعضی پیشنهاد‌های خارجی‌اش پاسخ بدهد که در آن زمان با توجه به شرایط اضطراری باشگاه، مخالفت شد. قرارداد وی در زمان مدیر وقت بدون تمدید از نظر رقمی افزایش پیدا کرد. در طول فصل هم علیپور چند بار برای تمدید قرارداد، دعوت شد که از سوی وی موکول به آخر فصل شد با این قول که اولویت با پرسپولیس خواهد بود. باشگاه برای تمدید، پیشنهاد خوبی را مطرح کرد و در چند مرحله، رقم را افزایش دادیم، اما آخرین صحبت وکیل وی این بود که مسئله علیپور پول نیست و می‌خواهد فوتبال خود را در اروپا ادامه بدهد.

عضو هیئت مدیره پرسپولیس یادآور شد: از خبر‌ها هم بر می‌آید که پیش نویس قرارداد امضا شده است. این توافق‌ها هم که یک شبه نمی‌شود و زمان می‌برد. قطعا برای همین چند روز نیست و در این شرایط کرونا، زمان بیشتری هم نیاز بود و این نشان می‌دهد او واقعا دنبال رفتن به اروپا بوده است. این هم طبیعی است که بازیکن بخواهد در اروپا بازی کند. این موقعیت برای هر کسی پیش نمی‌آید و بازیکن هم باید به آینده حرفه‌ای و زندگی خود فکر کند. علیپور هم در مدتی که بود خیلی تلاش و کمک کرد و می‌خواستیم برای فصل بعد هم این‌طور باشد.

رغبتی در پایان گفت: این روز‌ها کسانی به بستن قرارداد‌ها یا عدم تمدید ایراد می‌گیرند که در زمان خودشان به رقم قرارداد‌ها اضافه شد بدون آن که متقابلا امتیازی بگیرند یا قرارداد را تمدید کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.