اخبار مهم برای بورس امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰

مهم‌تررین اخباری که ممکن است بورس امروز چهارشنبه ۲۲ دی را تحت تاثیر قرار دهید کدام است؟

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تجارت نیوز، بازار سهام هفته راکد و با شیب منفی را پشت سر گذاشته است. در این بین کمبود نقدینگی و اخبار برجام بیش از پیش بورس را تحت تاثیر قرار داده است. حال باید دید در آخرین روز معاملاتی هفته بورس دستخوش چه سیگنال‌هایی است.

خاندوزی، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس گفت: برای حمایت از بورس، اجزایی از ۱۰ بسته پیشنهادی بورسی دولت، که نیازمند درج در بودجه است، در یک مصوبه رسمی و با امضای رئیس‌جمهور به مجلس ابلاغ می‌شود.

وزیر امور خارجه گفت: ما هنوز در مذاکرات وین شاهد ابتکارات جدید از سوی طرف‌های غربی نیستیم به نحوی که به نظر نمی رسد آماده بازگشت سریع به تعهدات خود باشند لذا در این موضوع احساس می‌کنیم هنوز غربی‌ها تعلل می‌کنند. ما وقتی از تضمین صحبت می کنیم یعنی این که اولا تحریم جدیدی علیه ایران اعمال نشود؛ ثانیا تحریم هایی که برداشته می‌شود و لغو می گردد، مجددا به بهانه دیگری از جمله بهانه قانونی که در کنگره تصویب شده یا قانونی که توسط رئیس جمهور امضا می شود، بازگردانده نشوند.

صحبت از تضمین و تعهدات، ابعاد مختلفی دارد اما حداقل آن این است که فروش نفت ایران و واردات ارز در سیستم بانکی کشور ما بدون هیچ مشکلی انجام شود. از نظر ما هر زمانی که طرف های مقابل به تعهدات کامل خود در برجام برگردند، آن زمانی است که می توانیم اعلام کنیم به یک توافق رسیده ایم.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: روند مذاکرات مربوط به احیای برجام سرعت بیشتری گرفته و امکان دستیابی به توافق افزایش یافته است، هرچند حل مسئله رفع تحریم‌ها علیه ایران دشوار است که باید با اقدامات متقابل رفع شود.

سخنگوی دولت گفت: تا تکلیف ارز ترجیحی مشخص نشود یارانه‌ها تغییر نمی‌کند. میزان تورم کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته اند بیشتر از سایر کالاهاست. قانون، دولت را به حذف ارز ترجیحی مکلف کرده است. نتیجه ارز ترجیحی به سفره مردم نیامد.

این مطالب را هم بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.