آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا امروز جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۲۰ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۵۵۱ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۱۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۴ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۱۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۵.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۶۵,۲۳۶,۴۷۵۸۶۹,۲۱۲
۲هند۳۶,۵۸۲,۱۲۹۴۸۵,۳۵۰
۳برزیل۲۲,۸۱۵,۸۲۷۶۲۰,۶۰۹
۴انگلیس۱۴,۹۶۷,۸۱۷۱۵۱,۳۴۲
۵فرانسه۱۳,۲۴۰,۳۰۴۱۲۶,۵۳۰
۶روسیه۱۰,۷۲۳,۳۰۵۳۱۹,۱۷۲
۷ترکیه۱۰,۲۷۱,۲۴۰۸۴,۲۷۸
۸ایتالیا۸,۱۵۵,۶۴۵۱۴۰,۱۸۸
۹اسپانیا۷,۹۳۰,۵۲۸۹۰,۶۲۰
۱۰آلمان۷,۸۰۵,۱۴۹۱۱۵,۸۶۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۹ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۹ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۸۱ ابتلا و ۱۳۲ هزار و دو مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، هلند و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.