گل‌های بازیکنان پرسپولیس و استقلال نامزد برترین گل یک دهه اخیر لیگ قهرمانان

گل‌های بازیکنان فعلی و پیشین تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در میان بهترین گل‌های ۱۰ سال گذشته لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)‌ هفته گذشته دو نظرسنجی برای انتخاب بهترین گل یک دهه اخیر لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرد که پنج گل برتر هر نظرسنجی، به فینال انتخاب بهترین گل راه یافتند.

گل مامه تیام از استقلال به ذوب‌آهن، آندرانیک تیموریان از استقلال به بوریرام تایلند، شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس به الاهلی عربستان و مهدی ترابی از پرسپولیس به السد قطر،‌ گل‌های راه‌یافته به نظرسنجی فینال بهترین گل دهه گذشته لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند.

AFC درخصوص این گل‌ها نوشت: تعجب‌برانگیز نبود که موشک توقف‌ناپذیر آندرانیک تیموریان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2013 مقابل بوریرام تایلند را در فینال دیدیم که در جایگاه دوم برترین گل‌های مرحله نیمه‌نهایی قرار گرفت. صعود استقلال قطعی شده بود، اما زمانی که تیموریان توپ را به گوشه دروازه شلیک کرد، جایگاه استقلال با برتری 3 بر یک تضمین شد. در حالی که تیم ایرانی در نیمه‌نهایی حذف شد، آیا بازیکن پیشین آنها در صدر برترین گل دهه قرار می‌گیرد؟

مامه تیام دومین بازیکن پیشین استقلال است که به فینال رسیده و هواداران این تیم تهرانی باید بعد از برتری مقابل ذوب‌آهن در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018، تردید می‌کردند که اگر این مهاجم سنگالی را نداشتند، آیا می‌توانستند به دور بعد رقابت‌ها صعود کنند یا خیر. گل دوم از هت‌تریک این بازیکن مقابل ذوب‌آهن یکی از گل‌های برتر مسابقات بود. او توپ را از فاصله‌ای 30 یاردی با ضربه چرخشی زیبا به گوشه بالای دروازه فرستاد تا همه در ورزشگاه آزادی بایستند. تیام پیش از شکست استقلال مقابل السد در مرحله یک‌چهارم نهایی از استقلال جدا شد.

گل خلیل‌زاده با رأی هواداران به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا در سال 2019 انتخاب شد. تعداد زیادی از هواداران به آن رأی دادند تا مدافع پرسپولیس به فینال انتخاب گل برتر دهه گذشته برسد. وقتی توپ روی هوا بود، خلیل‌زاده بدن خود را تنظیم کرد و ماهرانه توپ را به گوشه دروازه فرستاد. برای نایب‌قهرمانی سال 2018 تأسف‌آور بود که این پیروزی 2 بر صفر (مقابل الاهلی)، اوج نمایش پرسپولیس در سال 2019 بود و آنها در این سال نتوانستند از مرحله گروهی فراتر بروند.

شوت فوق‌العاده مهدی ترابی از فاصله دور، بیش از 70 درصد آرای مرحله دوم نیمه‌نهایی را کسب کرد و با نخستین گل خود در لیگ قهرمانان آسیا، در فینال به هم‌تیمی خود یعنی شجاع خلیل‌زاده پیوست. هافبک پرسپولیس توپ را از 35 یاردی دریافت کرد، کار اضافه‌ای نکرد، اجازه داد توپ پرواز کند و با شوتی غیرقابل مهار، توپ را به گوشه دروازه رساند. این گل باورنکردنی و باارزش تحسین‌ها را برانگیخت، اما آیا بهترین گل یک دهه اخیر لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد؟

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.