باند سارقان مسلح و قاتل در چنگال قانون

فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان از دستگیری ۴ نفر از اعضای یک باند مخوف سرقت مسلحانه در شهرستان سراوان و اعتراف آنها به ۲ فقره قتل در جریان سرقت‌های مسلحانه خود در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، سردار احمد طاهری اظهارداشت: در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ و در پی وقوع سریالی چند فقره سرقت مسلحانه موتورسیکلت در مناطق مرزی شهرستان سراوان، و قتل ۲نفر از مالکان موتورسیکلت‌ها در جریان این سرقت‌ها، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت. وی افزود: پس از چند ماه تحقیق و تلاش شبانه‌روزی، در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی سراوان موفق شدند پاتوق و محل حضور عاملان این سرقت‌ها را در یکی از مناطق بخش جالق آن شهرستان شناسایی کنند.

به نقل از آرمان‌ملی، فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: با شناسایی محل پاتوق این باند مخوف تیمی متشکل از ماموران زبده پلیس آگاهی و پلیس امنیت عمومی شهرستان مذکور به محل موردنظر اعزام و طی ۲ عملیات ضربتی و جداگانه تعداد ۳ سارق مسلح عضو این باند را به‌همراه یک نفر مالخر موتورسیکلت‌های مسروقه آنها دستگیر کردند.

سردار طاهری در ادامه بیان داشت: سارقان دستگیرشده در اعترافات خود عنوان داشتند که با هدف سرقت وجوه نقد و موتورسیکلت قاچاقچیان سوخت در مسیر ترد آنها در بخش جالق کمین کرده و در فرصتی مناسب سد راه آنها شده و با تهید سلاح گرم موتورسیکلت و اموال همراه آنها را سرقت و در صورت مقاومت، آنهارا به قتل می‌رساندند. این مقام ارشد انتظامی، در استان سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیرشده در تحقیقات تخصصی پلیس ضمن اقرار به ۲ فقره قتل در جریان سرقت‌های خود به چندین فقره سرقت مسلحانه دیگر در مناطق مرزی شهرستان اقرار کردند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.