زورگیری از دانش آموزان در مسیر مدرسه!

جوان معتادی که با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی از نوجوانان زورگیری می کرد با تلاش ماموران کلانتری سپاد مشهد دستگیر شد و به سرقت های خشن با چاقو اعتراف کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، ساعت ۱۴:۳۰بیست و هفتم دی ماجرای زورگیری از یک نوجوان ۱۳ساله به پلیس ۱۱۰ گزارش شد که بلافاصله نیروهای گشت کلانتری سپاد برای بررسی موضوع به سمت خیابان شهید زارع حرکت کردند . مشخصات موتورسوار زورگیری که به پلیس اعلام شده بود، در بیسیم ها پیچید و نیروهای گشت نیز بی درنگ با اجرای طرح مهار در منطقه، به جست و جوی موتورسواری با کاپشن زرشکی پرداختند تا این که او را در خیابان شهید زارع ۱۱ شناسایی کردند. این موتورسوار جوان که در حال پرسه زنی بود با حضور به موقع نیروهای انتظامی دستگیر و به کلانتری هدایت شد .

به نقل از خراسان، در همین حال، پدر دانش آموز ۱۳ ساله  در کلانتری حضور یافت و مدعی شد که موتورسوار مذکور، گوشی تلفن همراه فرزندش را با تهدید چاقو زورگیری کرده است. نوجوان یاد شده نیز که «سهیل» نام دارد این دزد خشن را شناسایی کرد و بدین ترتیب با صدور دستوری از سوی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) بازجویی های تخصصی از متهم به زورگیری آغاز شد .

او که به مصرف مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارد ، راز زورگیری های دیگری از دانش آموزان در مسیر مدرسه را فاش کرد و گفت: زورگیری از نوجوانان را در محدوده بولوار توس و خیابان شهید زارع انجام داده است. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، این پرونده در شعبه ۲۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و زیر نظر قاضی آسیان یزد مورد کنکاش های دقیق قضایی قرار گرفت . بررسی سوابق متهم و شگردهای وی در ارتکاب جرم موجب شد تا مقام قضایی دستورات ویژه و محرمانه ای را برای انجام تحقیقات بیشتر در این باره صادر کند.

به همین دلیل بررسی های تخصصی درباره جرایم دیگر موتورسوار ۳۳ ساله توسط افسران ورزیده دایره تجسس ادامه یافت تا این که وی به سرقت موتورسیکلت از هسته مرکزی شهر (میدان شهدا) نیز اعتراف کرد و گفت: یک باتری خودرو را سرقت کرده بودم که برای تامین مخارج اعتیادم به مالخران فروختم.

با توجه به شگرد این موتورسوار زورگیر برای سرقت از دانش آموزان و نوجوانان، کسانی که با این شیوه طعمه موتورسوار خشن شده اند برای شناسایی وی به کلانتری سپاد مراجعه کنند. در همین حال، یک مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: نکات مراقبتی لازم را به فرزندان خود بیاموزند و اشیای گران قیمت و حتی گوشی تلفن را هنگام بازی در کوچه و خیابان  یا رفت و آمد به مدرسه در اختیار آنان نگذارند.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.